Telefon açılmıyor sürekli yeniden başlıyor. Sizinde telefonunuz kendi kendine kapanıyor açılıyorsa bu duruma son vermek için izlenecek yöntemleri anlatacağız.

Uzun süre kullanım gerçekleştirdiğimiz telefonlarda olmadık hatalarla karşı karşıya kalabiliyoruz. Son dönemlerde sıkça rastlanan durumlardan birisi de telefon durduk yere açılıp kapanması oldu. Bir yerde gezinti yaptığımız sırada cihazın kendiliğinden kapanıp açılması o an sinirimizi bozabilir. Ya da bir arkadaşımızla önemli bir görüşme içerisindeyken cihazın kendini yenilemesi karşı tarafa da sizi yanlış anlamasına sebep olabilir. Eğer telefonunuz sürekli kapatıp açılıyorsa bataryanın değiştirilmesi gerekiyor. Çünkü yıllardır kullanılan bir batarya telefonda temasız ve performans verimini az gösterecektir. Bataryası çıkan bir telefon ise bunu bu şekilde değiştirmeniz sorunu giderir. Lakin artık teknolojinin ilerlemesiyle birlikte akıllı telefonlarda sabit batarya yer almaktadır. Yani o cihazın çıkarılması mümkün değildir. Peki böyle bir durumda hangi yollar izlenebilir. Ona da gelin birlikte bakalım.

Telefon açılmıyor sürekli yeniden başlıyor

Durduk yere telefonum kapanıp açılıyor, telefon sürekli kapanıp açılıyor, telefonum kendini yeniden başlatıyor, telefonum sürekli kapanıp açılıyor, telefonum durduk yere kapandı neden?, telefonumuza sürekli kapanıp açılmasından sıkıldım. Akıllı telefon kullanıcılarının sürekli kapanıp açılan telefonlarından sıkıldığı gözlemledik. Sürekli yeniden başlatılma durumları her geçen gün arttığı için sorunun giderilmesi yönelik işlem adımlarını sizlere sunacağız.

Telefon kendi kendine kapanıyor

Telefonunuza yeni bir uygulama indirdiniz. Ve bu uygulama sonrasında telefonun kendi kendine kapanıp açıldığını görmeye başladınız. Bu durumda sorun indirilen uygulama ile alakalıdır. Yapmanız gereken işlem indirilen uygulamayı komple telefonunuzdan kaldırmanız gereklidir. Bunu yaptıktan sonra telefonu bir de siz kapatıp açalım böylelikle artık sorun devam etmeyecektir.

Eğer siz ilgili uygulamayı kaldırdıktan sonra hala daha sorun devam ediyorsa ürünün garantisi varsa garanti servisine gönderebilirsiniz. Yok eğer herhangi bir garantisi yok ise bu durumda telefoncuya vermenizi tavsiye etmem. Hemen bilgilerin yedekleme işlemlerini gerçekleştirelim. Cihazın şarj oranının %70 üzerinde olması gereklidir. İşlemleri tamamladıktan sonra cihazın ”Ayarlar” alanından ”Yedekle ve sıfırla” diyerek sıfırlama işlemlerini gerçekleştirelim.

Sıfırlama kesin çözümdür. Ama siz de hala daha sorun devam ediyorsa bu durumda servise gönderebilirsiniz. Servisten geldikten sonra muhtemelen sorun giderilmiş olacaktır. Telefon açılmıyor sürekli yeniden başlıyor sorunu için aklınıza takılanları yorumda bizlere iletebilirsiniz.

Telefon açılmıyor sürekli yeniden başlıyor, telefon açılmıyor, telefon durduk yere kapandı, telefon kapanıp açılıyor, telefon sürekli yeniden başlıyor, telefon kendi kendine kapanıyor, telefon kapanıp açılıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz