Rehberden sildim whatsAppta hala gözüküyor ya da hala daha var olarak görünüyorsa hangi yolu izleyeceğinizi konu edineceğiz. Rehberinizden sildiğiniz kişinin whatsapp hesabında da silinmesi için neler yapılacağını niçin gözüktüğünü belirteceğiz.

Hepimizin bildiği üzere ister android ister iPhone telefonlarda olsun birini telefonunuza kaydetme işlemi sağladığınızda. Eğer telefonunuzda whatsapp uygulaması varsa o kişinin numarasıyla birlikte isim bilgisi de whatsapp hesabınıza otomatik olarak eklenmektedir. Aslında bu iyi gibi görünen ancak kötü bir şeydir. Şimdi siz o kişiyi sadece arada bir arayıp sormak için numarayı kaydediyorsunuz ancak whatsapp bunu normal arkadaş olarak algılayıp doğrudan kendi alanına kaydetmektedir. Zaman sonra o kişiyi telefon rehberinden sildikten sonra her şeyin bittiğini zannediyorsunuz. Ancak bunu sadece zannediyorsunuzdur. Çünkü senkronize durumu söz konusu olmasından dolayı o kişinin hala daha whatsapp uygulamasında gözüktüğünü zaman sonra gördüğünüz de eminim sizde çok şaşırdınız. Bize bu yazımızda konuyu kapsamlıca ele alarak sorunu nasıl ortadan kalkacağını konu alacağız.

Rehberden sildim whatsAppta hala gözüküyor

Rehberden sildim whatsAppta hala gözüküyor, rehberden sildim whatsappta hala var, rehberden sildim whatsapptan silemiyorum, rehberden whatsapp kişilerini silme, whatsapp kişi silme, rehberde olmayanları whatsapptan silme işlem ayarlarını maddeler halinde size sunacağız. Hadi gelin şimdi birlikte işlemlerimiz için nelerin gerektiğine birlikte göz atalım.

Rehberden sildim whatsAppta hala gözüküyor, rehberden sildim whatsappta hala var, rehberden sildim whatsapptan silemiyorum, rehberden whatsapp kişilerini silme, whatsapp kişi silme, rehberde olmayanları whatsapptan silme

Rehberden sildim whatsappta hala var

Rehberinizden silmiş olduğunuz bir kişinin Whatsapp uygulamasında da silinmesini istiyorsanız ve bunun nasıl sağlanacağı konusunda bir fikir sahibi değilseniz bu durumda yazımız yararlı olacaktır.

  • Öncelikli olacak şekilde rehberden kişinin silinebilmesi için telefonumuzun rehber alanına giriş işlemi sağlıyoruz.
  • Beraberinde sağ üst alanda bulunan () alana tıklayıp ”Menü” sekmesine giriş yapıyoruz.
  • Gelen menü alanından ”Rehber” adımlarını göreceksiniz.
  • Görülen alanda kişiler menüsünde yer alan ”Tüm kişiler” seçeneğinin üzerine tıklayıp işlemlere devam ediyoruz.
  • Yaptığımız işlem ayarları sonrasında Whatsapp uygulamasına giriş işlemi gerçekleştiriyoruz.
  • Whatsapp uygulamasına giriş işlemi sonrasında buradan ”Kişiler” kısmına geliyoruz.
  • Yine bu alanda da sağ üst alanda yer alan (…) bölüme tıklıyoruz.
  • ”Menü” sekmesine tıkladıktan sonra gelecek olan ekrandaki seçenekler içerisinde ”Yenile” ikonuna tıklıyoruz.

Rehberden sildim whatsAppta hala gözüküyor, rehberden sildim whatsappta hala var, rehberden sildim whatsapptan silemiyorum, rehberden whatsapp kişilerini silme, whatsapp kişi silme, rehberde olmayanları whatsapptan silme

Rehberden sildim whatsAppta hala gözüküyor sorunu bu yaptığımız işlem ile birlikte kişilerin whatsapp uygulamasında da silindiğini göreceksiniz. Umut ediyorum makalemiz sizin için faydalı olmuştur. Aklınıza takılan soruları yorum alanında bizimle paylaşabilirsiniz.

3 YORUMLAR

  1. Merhabalar .Durum yaptığım zaman şunlar hariç kısmını seçiyorum ve bazı kişileri engelliyordu her zaman .Daha önce rehberimde kayıtlı olup durumumu görebilen kişileri rehberimden sildikten sonra bile durum ayarları yaparken profillerini ve numaralarını görebiliyorum.Gormek istemediğim kişiler var .Nasıl silebilirim?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz