Whatsapp aramasında sesim karşı tarafa gitmiyor yaşanan ses sorunun önüne geçilmesi için yapmanız gerekenleri kaleme alacağız. Whatsapp telefonda sesim karşı tarafa gitmiyor ya da mikrofon çalışmıyor ise izleyeceğiniz yolların neler olacağını tek tek anlatacağız.

Android ve iPhone telefonların vazgeçilmez uygulamalarından birisi haline gelen Whatsapp uygulamasında bilindiği üzere sesli arama da yapılmaktadır. Fakat bu sesli aramaların yapılması sırasında karşılaşılan sorunlar yüzünden kullanıcılar telefonu kırmaya kadar gitmektedir. Biz de yapmış olduğunuz arama sırasında yaşanan ses sorunun nasıl giderileceğini konu alacağız. Böylelikle karşı tarafla olan diyaloğunuz daha sağlıklı olacak şekilde yapılacaktır. Öncelikle karşılaşılan bu sorunu beraber çözüme kavuşturacağız. Tabi whatsapp uygulaması üzerinde yapılan sesli aramalar genelikle kontör olmadığından devreye girdiğinden dolayı normal deneme yapanlarda olmaktadır. Yani hattında dakikası olan kullanıcılar normal olarak arama yapıp sorun olup olmadığını da haliyle test aşamasına almaktadırlar. Nasıl gidereceğimizi gelin birlikte kontrol edelim.

Whatsapp aramasında sesim karşı tarafa gitmiyor

Whatsapp aramasında sesim karşı tarafa gitmiyor, whatsapp sesim gitmiyor, whatsapp mikrofon çalışmıyor, whatsapp ses gitmiyor, telefonda sesim karşıya gitmiyor, whatsappta sesim karşıya gitmiyor, whatsapp arama ses gitmiyor tarzında yaşanan sıkıntıların temelinde yatan sorun nedir? Diye merak edenler arasında siz de varsanız ve bu problemi bir şekilde çözüme kavuşturmak istiyorsanız, bu durumda yazımız sizler için yeterli olacaktır.

Whatsapp ses gitmiyor

Whatsapp hesabında arkadaşınızı, sevgilinizi ya da en yakın akrabanızı aradınız ve muhabbet ediyorsunuz. Yapmış olduğunuz sohbet sonrasında seste yaşanan aksaklıklar sebebiyle sohbetiniz sürekli kesiliyorsa bu çok can sıkıcı bir durumdur. Böyle bir sorun ile karşılaşmanızı elbette istemeyiz. Haliyle yaşanan sorun sonrasında neler yapılması gerektiğini anlatacağız.

  • Whatsapp hesabında ses karşı tarafa gitmiyor ya da seste sorun oluyorsa ilk yapmanız gereken internet veri bağlantısını kontrol etmek olacaktır.
  • Eğer mobil veri bağlantısından konuşma yapıyorsanız bu da çok büyük bir etkendir. Wi-fi üzerinden deneme sağlayalım. Sorun giderilirse farklı bir işleme bakmaya gerek yok eğer giderilmez ise aşağıdaki adımları uygulayalım.
  • Haricinde uygulamanın güncel olup olmadığını bilmeniz gerekiyor. Tabi bu tek taraflı değil karşı tarafında bunu kontrol etmesi gerekecektir.
  • Beraberinde telefonumuzun ses bağlantısı açık olup olmadığını kontrol ederek konuştuğumuz kişiye de bunun bilgilendirmesini verdirelim.

Whatsapp aramasında sesim karşı tarafa gitmiyor, whatsapp sesim gitmiyor, whatsapp mikrofon çalışmıyor, whatsapp ses gitmiyor, telefonda sesim karşıya gitmiyor, whatsappta sesim karşıya gitmiyor, whatsapp arama ses gitmiyor

  • Bağlantıları sağladıktan sonra cep telefonumuzun mikrofon ya da hoparlör alanını kontrol edelim. Buraya kaçan tozlar yada bir madde yüzünden sorun ile karşı karşıya kalabilirsiniz.Haliyle temizleyelim.
  • Tüm bu işlem ayarları sonrasında Ayarlar>Uygulamalar alanına giriş işlemi gerçekleştirip bu alandan Whatsapp uygulamasını bularak Önbellek Temizleme ayarlarını sağlayalım. Bu da sebep olan nedenler arasında yer almaktadır.
  • Yapmış olduğumuz bu müdahaleler sorunu giderilmeye yetmediyse bu durumda son olarak Ayarlar>Uygulamalar alanına giriş sağladıktan sonra yine uygulamamız olan Whatsapp giriş sağlayıp izinler bölümüne girerek Whatsapp mikrofon kullanım izni alanına izin verdikten sonra sorun çözüme kavuşmuş olacaktır.

Whatsapp aramasında sesim karşı tarafa gitmiyor, whatsapp sesim gitmiyor, whatsapp mikrofon çalışmıyor, whatsapp ses gitmiyor, telefonda sesim karşıya gitmiyor, whatsappta sesim karşıya gitmiyor, whatsapp arama ses gitmiyor

Whatsapp sesim karşıya gitmiyor

Yukarıda bahsedilen işlemleri uyguladıktan sonra hala daha ses problemi devam ediyorsa iki üç maddeyle daha durumu pekiştirelim.

Aramalarınızda muhakkak bir kulaklık yanınızda olsun çünkü kulaklıklar seste yaşanan sorunu gidermektedir.

Whatsapp aramasında sesim karşı tarafa gitmiyor tüm verdiğimiz bilgiler kapsamında problem hala daha giderilmediyse bu durumda uygulamayı silip yükleyelim. Birlikte telefonu da kapatıp açalım sorun giderilecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz