Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Microsoft Edge internet Explorer uyumluluğu ayarları ile alakalı sizi bilgilendireceğiz.

İnternet Expolrer kullanıcıları bilgisayarlarında kullanmakta oldukları sırada direk olarak Edgenin açıldığını dile getirmektedir. Durum böyle olunca da ister istemez problemin ana kaynağı merak edilmektedir. Biz de konuyla alakalı gerekli araştırmaları bitirmiş bulunuyoruz.

  • Normal şartlarda bu durum bir hata değil sadece Windows 10 işletim sistemi kullandığınızdan ötürü size öneri olarak Explorer kullanmanız tavsiye edilmektedir.
  • Ve bu durum bazen güncelleme olarak da karşınıza gelebiliyor.

Microsoft Edge internet Explorer uyumluluğu ayarları

Microsoft Edge

Edge internet Explorer uyumluluğu dediğimiz şey ise aslında varsayılanı ayarlama aşamasıdır. Tarayıcınızın varsayılan ayarlarını ayarlamanız durumunda herhangi bir sorun kalmadan internet Explorer tarayıcısını kendi bilgisayarınızdan kullanım sağlayabileceksiniz.

İlgili ayarları daha öncesinde hiç yapmadıysanız eğer hangi ayarın nereden yapılacağı konusunda da bir fikre sahip olamayabilirsiniz. Şimdi isterseniz bu aşamalar hakkında sizi bilgilendirerek sorunun çözümüne yönelik işlem aşamalarından bahsedeceğiz.

İlk olarak Microsoft Edge tarayıcınıza girişinizi gerçekleştiriniz. Ve daha sonrasında gelen sayfanın sağ üst tarafında yer alan (…) bölmeye dokununuz. Karşınıza gelecek olan sayfa içerisinde ‘’Ayarlar’’ sekmesine tıklamalısınız. İlgili ekrana tıkladıktan sonra karşınıza farklı bir sayfa gelecektir. Gelen sayfanın hemen sol tarafında ‘’Varsayılan tarayıcı’’ yazıyor olması gereklidir. Onun üzerine dokununuz.

Microsoft Edge Explorer uyumluluğu noktasında ise artık sona geldiğinizi de bilmenizi isteriz. Açılan pencere ekranında Internet Explorer’ın siteleri Microsoft Edge’de açmasına izin verme karşısındaki yer genel itibariyle ‘’Her zaman’’ olarak işaretlidir. İlgili alanı ‘’Hiçbir zaman’’ olarak şekilde ayarlamanız gereklidir.

Bu alanı belirttiğimiz şekilde işleme koyarsanız eğer sorununuzun kısa süre içerisinde giderildiğini görmüş olacaksınız. Bilgisayarınızı yeniden başlatmanızı tavsiye ediyoruz. Bilgisayar yeniden başlatıldığı andan itibaren artık hiçbir sorun kalmadan kullanımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Microsoft edge ya da internet Explorer tarayıcınızla alakalı sormak veya merak ettiğiniz farklı bir husus varsa eğer bize bunu yorum bölümünden ulaştırmanız yeterliliğini koruyacaktır.  Umarım sizin için faydalı bir yazı olmuştur. Eklemek ya da sormak istediğiniz ne var ise bize yorumdan iletebilirsiniz.

Microsoft Edge internet Explorer uyumluluğu ayarları
Önceki İçerikRoad 96 Sistem Gereksinimleri pc kaldırır mı?
Sonraki İçerikWindows 11 donanım gereksinimleri pc kaldırır mı?
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here