Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Windows 11 donanım gereksinimleri pc kaldırır mı? Sorularının yanıtını sizin için hazırlamış bulunuyoruz.

Windows 11 işletim sistemi görüntüleri gelir iken bununla beraber 2021 yılının son aylarına doğru geleceğine dair söylentilerde başlamış durumdadır. Ancak kullanıcıların çoğu ilgili sistemin almış oldukları bilgisayarlarda destekleyip desteklemediğini merak etmektedir.

Meraka konu olan bu durumu sizler için araştırarak hangi donanıma ait bilgisayarların bu işletim sistemine geçiş sağlayacağı konusunda sizi bilgilendiriyor olacağız. Vereceğimiz bilgiler ışığında işletim sisteminizi bilgisayarınıza sorunsuz bir şekilde yükleyebilir. Ya da doğrudan geçişini sağlayabilirsiniz.

Windows 11 donanım gereksinimleri pc kaldırır mı?

Windows 11 donanım gereksinimleri pc kaldırır mı

Windows 11 donanım gereksinimleri için ilk olarak bilgisayarınızın özelliklerini biliyor olmanız gerekmektedir. Bilgisayar özelliklerini bilmiyor ya da bu özellikleri nasıl öğrenebileceğinizi düşünüyorsanız eğer o konuda da sizi bilgilendireceğimizi bilmenizi isteriz.

Bilgisayar özelliklerini öğrenebilmeniz için öncelikle ‘’Bu bilgisayar’’ ya da ‘’Bilgisayarım’’ yazan klasörün üzerine gelip sağ tıklayınız. Daha sonrasında ise ‘’Özellikler’’ demeniz gerekmektedir. Özellikler dedikten sonra karşınıza gelen ekranda tüm donanım bilgilerini görebileceğinizi de bilmenizi istiyoruz. Bu bilgiler açık kalsın.

Bilgisayarınızın Windows 10 ya da Windows 7 işletim sistemine ait ve siz bu işletim sistemini Windows 11 olarak ayarlamak istiyorsanız yapmanız gerekenler ise aşağıda sizinle paylaşacağımız bilgilere bilgisayarınızın destek görmesi olacaktır.

  • RAM BELLEK; 4 Gb ve üstü bellek ihtiyacı olacaktır.
  • DEPOLAMA KAPASİTESİ; 64 Gb ve üstü diske ihtiyaç olacaktır. SSID olan bilgisayarların ise daha hızlı çalışacağını söyleyebiliriz.
  • EKRAN KARTI ( GRAFİK KARTI ); DirectX 12 ve WDDM 2.0 sürücüsü işinizi fazlasıyla görecektir.
  • İŞLEMCİ ( CPU ); 64 bit mimari işlemci 1 Ghz veya hızlı ve en az 2 çekirdek işlemciye ihtiyaç duyuluyor.

Windows 11 pc kaldırır mı? Cevabını aslında yukarıda vermiş bulunuyoruz. Verdiğimiz bilgiler ışığında geçiş işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Ki bu özellikler en düşük özellikler olduğunu da bilmenizde fayda bulunmaktadır. Bilgisayarınızın işletim sistemini sorunsuz bir şekilde kaldırmasını istiyorsanız bunlara dikkat etmeniz de fayda bulunmaktadır. İyi gezintiler dileriz.

Önceki İçerikMicrosoft Edge internet Explorer uyumluluğu ayarları
Sonraki İçerikCD ye ve DVD ye dosya yazdırma ve yazdıramıyorum
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here