iPhone Wifi Bağlantı Sorunu Nasıl Giderilir ?, wifi bağlanıyor ama internet yok ve wifi açılmıyor sorununuzun nasıl giderileceğini sizlerle paylaşacağız.

iPhone kullanıcılarının son zamanlarda karşılaşmış oldukları sorunlardan biri olan wifiye bağlanmama sorunu oldukça can sıkıcı bir hal almış durumdadır. Tüm mobil cihazlar evinize internete bağlıyken siz giremiyorsunuz. Bu durumun ortadan kaldırılması için ilgili araştırmalarınızı sağlamış bulunmaktayız. Yaptığımız araştırmalar sonrasında gerekli bilgileri aşağıda sizlerle paylaşacağız.

iPhone Wifi Bağlantı Sorunu Nasıl Giderilir

Arkadaşlar öncelikle eğer evinizin İnternet bağlantısının kontrolü için İnternet servis sağlayıcınız ile görüşme sağlamanız gerekecektir. Bunun görüşmesini yaptınız ve herhangi bir sorun olmadığını aldıysanız işlemlerimize başlayabilirsiniz.

iPhone Wifi Bağlantı Sorunu Nasıl Giderilir, iphone wifi bağlanıyor ama internet yok, iphone wifi sorunu, iphone wifi açılmıyor, iphone internet yok, iphone cihazım internete girmiyor, iphone internet sorunu

iphone wifi bağlanıyor ama internet yok

iphone wifi bağlanıyor ama internet yok sorunuyla alakalı olarak yapacağımız işlemler için öncelikle cihazımızdan,

 • İlk olarak ”Ayarlar” bölümüne giriş işlemi sağlıyoruz.
 • Ayarlara girdikten sonra ”Wi-Fi Ağları” bölümüne giriş işlemi gerçekleştiriyoruz.
 • Bu alandan DHCP alanına giriş gerçekleştirip
 • Ip adresi: Karşısına modemin bağlı olduğu İp adresini girişini gerçekleştiriyoruz.
 • Alt Ağ Maskesi: 255.255.255.0 otomatik olarak gelecektir.
 • Yöneltici: karşı kısmına ise buraya modemin ıp adresi değilde sonuna 192.168.1.10 yazabilirsiniz. Örnek olarak,
 • DNS: Bu alana 8.8.4.4 yazıp ayarlarınızı kaydedip bir deneme sağlayabilirsiniz. Bu deneme sonrasında da sorun giderilmediyse işlemlerimize devam ediyoruz.

iPhone Wifi Bağlantı Sorunu Nasıl Giderilir, iphone wifi bağlanıyor ama internet yok, iphone wifi sorunu, iphone wifi açılmıyor, iphone internet yok, iphone cihazım internete girmiyor, iphone internet sorunuiphone wifi sorunu

iphone wifi sorunu ile ilgili olarak işlemlerimize devam ederken öncelikle şöyle bir bilgi ileteyim. Son zamanlarda bu durum sıklıkla meydana gelmeye başladı. Haliyle evinizde eğer Huawei modem kullanıyorsanız, ya da başka tarzda bir modem kullanıyorsunuz. Bunun güvenlik seviyesinin değiştirilmesi gerekiyor.

 • Yani cihazınızı Apple marka olmasından dolayı güvenliği üst seviyede tutmaktadır. Haliyle güvenlik seviyesi ayarları da WPA2-PSK olarak ayarlanması gerekmektedir.
 • Bazı kullanıcılarda bu durum farklı bir hal almasından dolayı bu güvenlik seviyesini girdikten sonra şöyle bir durum meydana gelmektedir.
 • Sizin cihazınız giriyor fakat diğer bağlı olan tüm cihazlar bağlantı kuramamaktadır.
 • Güvenlik seviyesi: WPA-PSK/WPA2-PSK olarak belirlediğiniz andan itibaren sorun ortadan kaldırılacaktır. Ve sizler artık internet bağlantınızı kurabileceksiniz.

Yaptığımız işlemler sonrasında hala daha İnternet bağlantınız gelmiyorsa bu durumda bir de ana modeminizi resetleyip bu şekilde bir işlem denemenizi rica ediyorum. Böylelikle sorun ortadan kaldırılacaktır.

İsterseniz sizin için hazırlamış olduğumuz Modem Wifi Sifre Değiştirme Nasıl Yapılır makalemizi inceleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz