Modem Wifi Sifre Değiştirme Nasıl Yapılır ?, Turk telekom, Vodafone, Superonline ve Tp link için kablosuz şifre ayarlarınızı nasıl yapıldığını makalemizde paylaşacağız.

Kablosuz modem kullanıcılarının en çok sıkıntı yaşadıkları problemlerden biri de wifi şifre değiştirme işlemlerinin nasıl yapıldığını bilinmemesidir. Her modemin kendi bağlantısına dair bir Ip adresi olmasından dolayı bu yazımızda örnek bir modem üzerinden sizlere anlatımını sağlayacağız. Ayarlarınızı sizlerde kendi modem bağlantısına uygun olacak şekilde yapabilirsiniz. İşlemlerin nasıl sağlanacağını ise sizlere adım adım anlatacağız.

Modem Wifi Sifre Değiştirme Nasıl Yapılır

Modem Wifi Sifre Değiştirme Nasıl Yapılır işlemlerimize başlamadan önce kablo bağlantılarının doğru olarak yapılandırıldığından emin olmamız gerekiyor. Modemin kablolu ve kablosuz ağ ayarlarının yapılandırılabilmesi için öncelikle bilgisayar ve modem arasına takılı olması gereken ”Sarı yada Gri”renkte bulunan Ethernet Kablosunu bir ucunu modemin Lan 1, Lan 2, Lan 3 yada Lan 4 girişlerinden bir tanesine takıp diğer ucunu ise bilgisayar kasamızın arka kısmında bulunan bölümüne takıyoruz, Şayet Laptop üzerinden işlem gerçekleştiriyorsanız kullanmakta olduğunuz Laptop bağlantısının sağında ya da solunda bu giriş bölümü olacaktır. Ana hattan gelen telefon kablosunu modemin ”DSL” girişine takıp modemin elektrik kablosunu taktıktan sonra modemin üzerinden Power, Adsl ve Lan ışığı sabit yanıyorsa kuruluma başlayabiliriz.

 

Modem Wifi Sifre Değiştirme Nasıl Yapılır, wifi şifre değiştirme vodafone, wifi şifre değiştirme turk telekom, wifi şifre değiştirme tp link, wifi şifre değiştirme superonline, kablosuz şifre değiştirme, kablosuz şifre ayarları

Wifi şifre değiştirme vodafone

wifi şifre değiştirme vodafone ile ilgili işlem adımlarımız için eğer işlemlerin bilgisayardan yapacaksanız. Ki biz bu işlemlerin bilgisayar üzerinden yapılmasını daha uygun bulmaktayız.

 • Bilgisayarımızdan boş bir İnternet sayfası açıyoruz, adres satırı kısmını temizleyerek kullanımı sağladığınız modemin Ip adresi olan değeri arama satırı kısmına girişini gerçekleştiriyoruz. Örneğin,
 • TP LİNK kullanıyorsunuz. Bu durumunda modemin Ip adresi: 192.168.1.1 yazdıktan sonra Enter’a tıklıyoruz.
 • Daha sonrasında karşınıza gelecek olan ekranda kullanıcı adı ve şifre bilgisi yer alacaktır.
 • admin admin, admin vodafone, vodafone vodafone, admin superonline, admin ttnet olarak yazarak modemin arayüzüne giriş sağlayabilirsiniz.

Modem Wifi Sifre Değiştirme Nasıl Yapılır, wifi şifre değiştirme vodafone, wifi şifre değiştirme turk telekom, wifi şifre değiştirme tp link, wifi şifre değiştirme superonline, kablosuz şifre değiştirme, kablosuz şifre ayarları

wifi şifre değiştirme turk telekom

wifi şifre değiştirme turk telekom ayarlarının yapılandırılabilmesi için eğer ki modemin arayüzüne giriş sağladıysanız,

 • Ekranın sol tarafında yer alan Kablosuz Ağ Ayarları ibaresini görebileceksiniz.
 • Bu alana girişini sağladıktan sonra hemen alt sekmede Temel, SSID Ayarları ve Güvenlik yazısını görebileceksiniz.
 • Kablosuz alanına tıkladıktan sonra, Temel bölümü kısmından kanal ayarlarını ve kablosuz alanınızın etkin olup olmadığınızı görüntüleyebilirsiniz.
 • SSID Ayarları: kısmında ise sizin kablosuz ağ adınızı görebileceksiniz. Buradaki ismini değiştirmek isterseniz daha öncesinde vermemiş olduğunuz bir isim belirleyebilirsiniz.
 • Güvenlik: Bu alan bizim için çok önemlidir. Bu kısımda sizin wifi şifre değiştirme adımıyla ilgili var olan bilgilendirmeleri görebileceğiniz bir alandır. Haliyle işlem adımlarının sağlanabilmesi için,
 • Wpa Şifre, Kablosuz Şifre yada PSK anahtarı yazan alanın karşısındaki yere daha öncesinde vermemiş olduğunuz en 8 en fazla 64 Karakterden oluşmak üzere bir kablosuz ağ şifre bilgisini girip ”Kaydet” ikonuna tıklıyoruz.
 • Güvenlik seviyesi: WPA-PSK/WPA2-PSK olarak seçebilirsiniz.

Modem Wifi Sifre Değiştirme Nasıl Yapılır, wifi şifre değiştirme vodafone, wifi şifre değiştirme turk telekom, wifi şifre değiştirme tp link, wifi şifre değiştirme superonline, kablosuz şifre değiştirme, kablosuz şifre ayarları

Wifi şifre değiştirme tp link

wifi şifre değiştirme tp link işlemlerimizin devamında şifre değişiklik adımlarınızı sağlamış bulunmaktasınız. Eğer sizler başta belirtilen kablo bağlantısını kurmadan şifreyi değiştirirseniz sorun yaşarsınız.

Haliyle bu problemde sizin oldukça canınızı sıkacaktır. Kablosuz şifre ayarları, kablosuz şifre değiştirme işlem adımlarımız makalemizde ki gibidir. Dilerseniz sizler için hazırlamış olduğumuz WhatsApp Müşteri Hizmetleri Numarası Varmı makalemizi inceleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz