Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda iPhone operatör güncellemesi yapma ayarları ile ilgili sizlere destek olacağız.

Her telefonda olduğu gibi iPhone telefonlarınızda da operatör güncellemesi gerçekleştirebiliyorsunuz. Bunu güncellemeler öncesinde ya da sonrasında zaten telefonunuz size sunmaktadır. Ama bildiğiniz üzere eskiyen iPhone telefonları yeni gelen güncellemeleri almamaktadır. iPhone operatör güncellemesi yapma ayarlarını hangi alandan gerçekleştireceğinizi ele alacağız.

  • Ayarlarınızı işleme koymadan önce ilk olarak bilmeniz gereken şey adımları doğru olacak şekilde ele almanızdır.
  • Hatalı işlemler neticesinde telefonunuzda da sorunlara sebebiyet verebilirsiniz.
  • Şayet uyarı geldi hayır dediyseniz bu durumda bahsettiğimiz işlemler neticesinde sorununuzu kısa süre içerisinde giderebileceksiniz.

iPhone operatör güncellemesi yapma

iPhone operatör güncellemesi yapma
  1. iPhone operatör güncelleme ayarları;

Güncelleme işlemleri her daim lazım olan işlemlerdir. Hal böyle iken operatör güncelleme işlemleriniz için yapmanız gereken ayarları aşamalı olacak şekilde halledeceğiz. Vereceğimiz ayarlar neticesinde sorununuzu kısa süre içerisinde gidermiş olacaksınız.

Şimdi ben hazırım diyorsanız eğer nereye girilmesi gerektiğine değineceğiz.

  • İlk olarak telefonunuzun ayarlar bölümüne giriş gerçekleştiriniz.
  • Daha sonrasında ise ‘’Genel’’ kısmına erişim sağlayınız.
  • Beraberinde de karşınıza gelen ekran bölmesinde ‘’Hakkında’’ kısmına giriş yapmalısınız.
  • Buraya girişinizi yaptıktan sonra güncelleme varsa eğer zaten karşınıza uyarı bilgilendirmesi olarak gelecektir.
  • Güncelleme demenizle birlikte işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız.
  • iPhone operatör güncellemesi yapılamıyor ise;

Verdiğimiz ayarlar neticesinde sorun hala daha devam ediyor ve güncelleme işleme girmiyorsa bu durum farklı olabilir. Dolayısıyla ilk yapmanız gereken ayarlardan bir tanesi telefonunuzu yeniden başlatmak olacaktır.

Cihazınızı kapatıp açtıktan sonra sorun giderilmiş olması gereklidir. Aynı alana girdiğinizde herhangi bir uyarı gelmiyorsa bu durumda operatör güncellemeniz gelmemiş demektir. Ama bir uyarı gelirse güncelleme uyarısı siz telefonunuzu kullanırken size gelecektir.

O uyarı geldiğinizde mutlaka onay verin ki güncelleme işleme girebilsin. En kötü ihtimalle ağ ayarlarını sıfırlama işlemlerini devreye koyarak bu işlemi bitirebilirsiniz. Olur da işlemler aşamasında aklınıza takılan olur ya da farklı bir problem yaşarsınız bunu bize yorum alanından dile getirmeniz ile birlikte sorun noktasında gereken desteği sizinle yine yorum bölmesinden paylaşacağız.

Önceki İçerikiPhone etkin değil ve kullanılamıyor uyarısı
Sonraki İçerikinternetten araç kiralarken nelere dikkat edilmeli?
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz