Merhaba arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda iPhone etkin değil ve kullanılamıyor uyarısı ile alakalı işlemlerimizi birlikte sağlayacağız.

Telefon kullanımları günümüzde oldukça artış göstermiş durumdadır. Hal böyle olunca da tüm herkeste bu kullanımların kişiye bağlı olarak değiştiği görünmektedir. Ancak her cihazda olduğu gibi iPhone cihazlarında da bazen sorunlar yaşanabilmektedir. iPhone etkin değil ve kullanılamıyor uyarısı ile ilgili gereken işlemleri sizinle paylaşacağız.

  • Telefonunuzun ayarlarını işleme koyabilmeniz için gereken aşamalar hususunda sizi bilgilendirerek çözüm işlemlerini ele alacağız.
  • Bu veriler sonucunda ilgili probleminizi sorunsuz şekilde sağlayabileceksiniz.

iPhone etkin değil ve kullanılamıyor uyarısı

iPhone etkin değil ve kullanılamıyor uyarısı
  1. iPhone Etkin değil hatası nasıl giderilir?

Genel itibariyle iPhone 4 serisinde başlayıp daha sonrasında ise iPhone 5, ve iPhone 6 telefonlarında bu sorunun sıkça yaşandığı gözlenmektedir. Yeni sürümleri almadığından yani cihaz kendi yenilenmesini sağlamadığından ötürü SIM kart veya GSM operatör kaynaklı sorunların baş gösterdiğini söyleyebiliriz. Hata olarak da makalemize konu olan sorun meydana geldiği gözlemlenmektedir.

  • iPhone kullanılamıyor çözümü

Alınan hata sonucunda telefonunuzun kullanımını gerçekleştirmesini sağlayamayabilirsiniz. Dolayısıyla böyle durumlarda SIM kartınızın öncelikle kontrollerini sağlamanız gereklidir. Ardından GSM operatörünüzü aramak kaydıyla kontrollerinizi sağlamanız gereklidir.

Tüm bu verilerinizin haricinde bağlantı yani ağ bağlantı ayarlarınızı gözden geçirmenizde yarar bulunmaktadır. Bağlantılarınızı gözden geçirmenizle berber iTunes üzerinden de kontrol gerçekleştirmeniz de fayda bulunmaktadır.

Ayarlarınızı belirttiğimiz şekilde işleme koyuyor olmanıza rağmen sorun hala devam ediyorsa iPhone’umu bul özelliği ile birlikte sıfırlama işlemlerinizi yapmanız gerekmektedir. Normal koşullarda bahsettiğimiz ayarları işleme aldıktan sonra problemin giderilip sorunun çözüme kavuşmuş olması gereklidir.

  • iPhone etkin değil giderilmiyor ise eğer;

Bahse konu olan yazımızda etkin değil uyarısı sonrasında neler yapılması gerektiğine değindik. Ayarları yapmaya dair bilginiz yok ise eğer bu durumda izlemeniz gereken yol bellidir. Bir bilenden destek alarak işlemleri bitirebilirsiniz. Ardından etkinleştirme işlemlerini verdiğimiz bilgiler ışığında bitirmiş olacaksınız.

Umarım verdiğimiz ayarlar sorununuzu gidermeye yardımcı olmuştur. Bu ve benzer yazılarımızla karşınızda olmaya devam edeceğimizi bilmenizi isteriz. İyi gezintiler dileriz.

Önceki İçerikHuawei Y9a format atma ve sıfırlama
Sonraki İçerikiPhone operatör güncellemesi yapma
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz