Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda iPhone ön bellek temizleme aşamalarından bahsederek sorununuzu gidereceğiz.

Telefon kullanım marka modelleri kişi bazlı olacak şekilde değişkenlik gösterebilmektedir. Kimi kullanıcı Android kullanırken kimi ise Apple üretimli iPhone telefonları tercih etmektedir. Dolayısıyla iPhone kullanan birine sen neden iPhone kullanıyorsun diyemezsiniz. Uygulamaların rahatlaması ve cihazın daha hızlı hareket edebilmesi için ön bellek temizliği iyileştirmedir. iPhone ön bellek temizleme adımları ele aldığımız yazımızda detayları paylaşacağız.

  • Farklı yöntemlerle ayarların nasıl sağlandığı konusunda sizleri bilgilendirirken sorununuzun giderilmesine de olanak sağlayacağız.
  • Daha fazla uzatmadan ayarların nereden yapılacağı konusunda sizi bilgilendireceğiz.

iPhone ön bellek temizleme

iPhone ön bellek
  1. iPhone bellek temizleme

Şimdi yukarıda da sizlere belirttiğimiz şekilde de farklı yöntemler olduğu için aslında direk olarak şunu yaparsanız ön belleğinizin hepsini temizlersiniz diyemeyiz. Dolayısıyla aşamalı olacak şekilde işleme koyarak siz hangisini işleme alırsanız o da size kalmış şekilde işlem görebilirsiniz.

Safari tarayıcısı üzerinden ilerleme gerçekleştirebiliriz. Safari tarayıcısının ön belleğinin temizlenebilmesi ve geçmiş aramaların görünmemesi için tarayıcının da rahat hareket edebilmesi adına işlemlerden bahsedeceğiz. İlgili kısımlar için aşağıdaki adımlar size yeterli olacaktır.

  • Öncelikle telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ alanına giriş sağlayınız.
  • Ayarlar bölmesinden de ‘’Safari’’ tarayıcınızı bulup içerisine giriniz.
  • Gelen sayfayı aşağıya doğru kaydırdığınızda karşınıza ‘’Geçmiş ve verileri sil’’ seçeneği gelecektir.
  • Onun üzerine dokunup işlemleri bitirdikten sonra tekrar aynı yere gelerek adımlarınızı tekrarladığınızda ‘’Tüm verileri sil’’ seçeneğini göreceksiniz.
  • Tüm verileri sil demeniz durumunda sorun giderilmiş olacaktır.
  • Uygulama bazlı bir ayar istiyorsanız onun için ise aşağıdaki adımları takip ediniz.
  • iPhone uygulama ön bellek temizleme

Telefonunuzdan yine ‘’Ayarlar’’ alanına giriş gerçekleştiriniz. Devamında ise ‘’Genel’’ bölmesine giriş sağlayınız. Bu alana geldiğinizde ‘’iPhone saklama alanı’’ adı altında bir pencere gelecektir. Buraya giriş gerçekleştirdikten sonra karşınıza uygulama verileri gelecektir. Bu veriler içerisinde hangi uygulamanın ön belleğini temizlemek istiyorsanız o seçeneği seçip işlemi bitirebilirsiniz.

Değindiğimiz ayarlar sonucunda artık çözüm işlemlerini sorunsuz şekilde ele almış olmanız gereklidir. Takıldığınız hususlar elbette olacaktır. Bunları bize yorum kısmından ulaştırmanızı istiyoruz. İyi gezintiler dileriz.

iPhone
iPhone temizleme

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz