Paylaş

Merhaba arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda iPhone 4.5G etkinleştirme ayarı için izlemeniz gereken çözüm yöntemlerini sizinle paylaşacağız.

Günümüz çağında artık internet olmazsa olmazlarımız arasında yer almaktadır. Wifi’de olduğu kadar mobil veride de oldukça önem arz etmektedir. Misal 3G hizmetinin verdiği internet kalitesi ile 4.5G’nin vermiş olduğu internet hizmeti aynı değildir. iPhone 4.5G etkinleştirme ayarı için izleyeceğiniz yolların neler olduğuna ise bakacağız.

  • Telefonunuzun mobilinden daha hızlı bir şekilde bağlantı kurmak istiyorsanız eğer bu ayarları aktif duruma getirmelisiniz.
  • Daha öncesinde hiçbir şekilde böyle bir ayar yapmadıysanız eğer işlemleri nereden yapacağınızı kontrol edeceğiz.

iPhone 4.5G etkinleştirme ayarı

iPhone 4.5G

iPhone 4.5G ayarı için ilk olarak telefonunuzun bu özelliği desteklemesi gereklidir. SIM kartınızın uyumlu olmaması durumunda istediğiniz kadar uğraş verin asla bu işlemi yapamazsınız. Bunun için hattınızın bağlı bulunduğu GSM operatörünüzü aradığınızda onlarda sizi en yakın bayiye gitmenizi söyleyecektir. İşlemleri Operatörünüzün bayi kanalları devreye koymaktadır.

Normal şartlarda yeni aldığınız hatların tamamı 4.5G teknolojisine uyumludur. Lakin sizin hattınız çok eskiyse eğer mutlaka açtırmanız gereklidir. Tabi 4.5G ayarını operatörden açtırmakta yeterli olmayabiliyor. İlgili ayarların işleme koyulabilmesi için telefonunuzdan da ayar yapmanız gerekebiliyor. Kullandığınız telefon iPhone ise eğer aşağıdaki gibi işlemlerinizi sağlayabilirsiniz.

  • Öncelikle telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ bölümüne giriş gerçekleştirin.
  • Ayarlar alanına erişiminizi yaptıktan sonra ‘’Hücresel’’ kısmına dokunun.
  • Gelen ekranda ‘’Hücresel veri seçenekleri’’ alanına giriş gerçekleştirin.
  • Alt tarafta yer alan ‘’Ses ve Veri’’ alanına dokunun.
  • Açılan ekranda ‘’LTE’’ diye bir seçenek bulacaksınız. Burayı seçerek işlemlerinizi bitirin.
  • Artık telefonunuzun 4.5G ayarları tamamlanmış olacaktır.

iPhone 4.5G etkinleştirme

iPhone 4.5G etkinleştirme ayarı

iPhone 4.5G etkinleştirme işlemlerinizi yukarıdaki şekilde devreye almanız durumunda sorun kısa süre içerisinde çözüme kavuşmuş olması lazım. Yaptığınız ayarlar sonucunda hala daha sorun devam ederse bunu bize yorum kısmından bildirebilirsiniz.

Cihazın garantisi varsa ya da yeni aldıysanız aldığınız yer ile iletişime geçip durumu bildirebilirsiniz. Olmaz ise şayet Apple müşteri hizmetlerini arayıp onlara sorunu belirtebilirsiniz. Telefonunuzda ekstra yaşadığınız problemleri de bize ulaştırabilirsiniz. Umarım sizin için faydalı bir yazı olmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here