Paylaş

Merhaba arkadaşlar, yayına verdiğimiz bu yazımızda iPhone 7 Plus sıfırlama resetleme işlemlerinin nereden sağlanacağı konusunda ayrıntılı şekilde bilgilendireceğiz.

Severek kullanım gerçekleştirdiğiniz Apple ürünlerinde de ara sıra problemler ya da teknik arızalar baş gösterebilmektedir. Böyle anlarda diğer telefonlarda olduğu gibi bu cihazlarınızda da sıfırlama yoluna gitmeniz gerekiyor. iPhone 7 Plus sıfırlama resetleme işlemlerinin devreye alınabilmesi için hangi işlemleri takip etmeniz gerektiğine bakacağız.

Sıfırlama öncesinde bilmeniz gereken birkaç husus bulunmaktadır. Bunları işleme aldığınız sürece sorun yaşamadan sıfırlamaya başlayabilirsiniz. İlk olarak telefonunuzdaki tüm yedeklerin alınması gerekiyor. Yedekleme bittiğinde ise şarj oranınızın %70’in üzerinde olması gereklidir.

iPhone 7 Plus sıfırlama resetleme

iPhone 7 Plus

iPhone 7 plus telefonunuzda meydana gelen her sorun için sürekli sıfırlamaya gitmeniz gerek bulunmamaktadır. Böyle yaparsanız cihazınıza zarar verebilirsiniz. Öncelikle karşılaşmış olduğunuz hatanın giderilebilmesi için bir çözüm yöntemi bulunuyor mu? Bunun araştırmasına girmelisiniz.

Çözümü bulunması taktirde sıfırlama olmadan da sorunu giderebilirsiniz. Baktınız olmuyor bu durumda sıfırlama yoluna başvurabilirsiniz. Sıfırlamanın işleme konulabilmesi için öncelikle telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ alanına giriş gerçekleştirin. Ayarlara giriş sonrasında ise ‘’Genel’’ kısmına girerek buradan da sayfayı aşağıya çekip ‘’Sıfırla’’ seçeneğine dokunun.

Sıfırla işlemleriniz esnasında karşınıza gelen ekranda ‘’Tüm ayarları sıfırla’’ seçeneğine dokunmanız ile birlikte sıfırlama başlayacak ve tamamlanacaktır. Sıfırlama işlemlerinizin bitimi ile birlikte artık sorunsuz şekilde kullanımlarınızı sağlayabilirsiniz. Lakin probleminiz yine devam ediyorsa bu durumda diğer hususları da gözden geçirmelisiniz.

iPhone 7 plus resetleme

iPhone 7 plus resetleme konusunda ayarlarınızı belirttiğimiz şekilde işleme koymanız yeterlidir. Resetleme öncesi yaşadığınız sorun resetleme sonrasında da devam ediyorsa o halde ayarlarınız için cihazın garantisi varsa servise götürebilirsiniz.

Cihaz garanti kapsamı dışında kaldıysa eğer bunun için de tanıdığınız bir telefoncu yakınınız varsa telefoncuya ya da Apple müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek karşılaştığınız teknik sorunu bildirebilirsiniz. Telefonunuz da yaşamış olduğunuz farklı bir problem varsa bunu bize yorum alanından bildirmekle birlikte gerekli olan kontrolleri sağlayacağımızı bilmenizi isteriz. Umarım sizin için faydalı bir yazı hazırlamışızdır. İyi gezintiler ve sağlıklı günler dileriz.

iPhone 7 Plus sıfırlama
iPhone 7 Plus sıfırlama resetleme

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here