Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda instagram telif hakkı merkezi ve sahte mesaj hakkında sizi bilgilendiriyor olacağız.

İnstagram mesaj kutunuza girdiğinizde “Merhaba Sayın yetkili, hesabınızdaki bir paylaşımda telif hakkı ihlali tespit edildi. Telif hakkı ihlalinin yanlış olduğunu düşünüyorsanız, geri bildirimde bulunmanız gerekmektedir. Aksi halde hesabınız 24 saat içerisinde kapatılacaktır. Aşağıdaki form bağlantısından itirazda bulunabilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.’’şeklinde bir mesaj görebilirsiniz.

Aslında işin garip tarafı ise mesajın geldiği alanın instagram alanından geldiğine inandırılmasıdır. Bu durum instagram telif hakkı merkezi  ve sahte mesaj yönünde araştırma sağlamanıza neden olabilir. Biz de bu araştırmalarınıza katkıda bulunabilmek adına ilgili işlemlerin nasıl ilerlendiğine yönelik aşamalardan bahsedeceğiz.

instagram telif hakkı merkezi ve sahte mesaj

instagram telif hakkı merkezi ve sahte mesaj

instagram telif hakkı merkezi şeklinde bir mesaj aldıysanız eğer hemen korkup paniğe girmenizi gerektirecek bir durum söz konusu değil. Bunun gelme nedeni tamamen farklı bir arkadaşınızın aynı tuzağa düştüğünün göstergesidir.

Son zamanlarda instagram uygulamasında bu problem oldukça sık yaşanmaktadır. Kişilerin hesapları çalındıktan sonra ilgili kullanıcı ismi instagram şeklinde değiştirilerek sahte mesaj içerikleriyle diğer kişilerin kandırılmasına sebebiyet verilmektedir. Dolayısıyla o kişilerde var olan linke tıklayıp form adı verilen sahte formu doldurup gönderdiklerinde hesapları otomatik olarak karşı tarafın eline geçmektedir.

Öncelikle instagram size giriş bilgilerinizle alakalı veriler göndermektedir. Yani giriş verileri haricinde özel olarak mesaj kısmına bir mesaj göndermeyeceğini bilmeniz de fayda bulunmaktadır. Ki zaten linke tıklamadan ilgili sayfanın profil ekranına giderseniz söylemek istediğimizi daha net bir şekilde anlamış olacaksınız.

İnstagram sahte mesaj tuzağına düşmemeniz için gereken tüm verileri sizinle paylaşmış bulunuyoruz. Bu hususlara dikkat etmenizle birlikte en ufak bir problem yaşamadan hesabınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Eğer mesaj sonrası o hesaba ne yapmam gerekiyor diye merak ediyorsanız hesabı doğrudan şikayet edip ilgili profili engelleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Sağlayacağınız bu ayarla birlikte artık herhangi bir sorun kalmadan kullanımlarınıza devam edebilirsiniz. İnstagram hakkında merak ettiğiniz ya da takıldığınız farklı hususların olması durumunda bize bunu yorum bölmesinden dile getirmeniz yeterli olacaktır. Umarım sizin için faydalı bir yazı olmuştur. İyi gezintiler dileriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz