Merhaba arkadaşlar, yayınladığımız bu yazımızda instagram profil resmini güncelleyemedik güncellenmiyor sorunu için yapmanız gerekenleri adım adım paylaşacağız.

Dünyanın en popüler ağlarından birisi olan instagram uygulamasına koymuş olduğunuz profil resmi oldukça önemlidir. Bu resimle birlikte insanların sizi kolayca tanıyabilmesine imkan sağlıyorsunuz. Tabi sadece instagram için değil tüm sosyal medya uygulamaları için bu durum geçerlidir. Bazı kullanıcılar ise instagram profil resmini güncelleyemedik güncellenmiyor hatası aldıklarını dile getirmektedir.

  • Alınan bu hatanın altında yatan nedenin ne olduğunu ayrıntılarıyla birlikte aktarıp probleminizi çözüme kavuşturacağız.

instagram profil resmini güncelleyemedik güncellenmiyor

instagram profil resmini güncelleyemedik güncellenmiyor

instgram profili güncelleyemedik problemini son zamanlarda yaşayan kullanıcı sayısının arttığını söyleyebiliriz. Profil resminizi değiştirmeye çalıştığınızda güncelleyemedik lütfen internet bağlantınızı kontrol edin diye bir uyarı alabilirsiniz. Aslında bu uyarıyı almanızdaki en büyük etkenlerden birisi internet bağlantınızın olmaması ile alakalıdır.

Bağlantılarınızı gözden geçirerek tekrar deneme yapın. Denemelerinizi gerçekleştirdiğinizde eminim ki sorununuzun giderilmediğini bildireceksiniz. Alınan hatayla biz de karşılaştığımızda internetin olmasına rağmen sorunların yaşandığını tespit ettik.  Mobilden bağlıysanız wifiye, wifiden bağlıysanız mobile bağlanarak deneme yapın.

  • Uygulamanızı kaldırıp yeniden yükleyerek deneme gerçekleştirin.
  • Şayet olmaz ise telefonunuzdaki bağlantıya DNS vermeniz gereklidir.
  • DNS’lerin nasıl verildiğini bilmiyorsanız web sitemiz üzerinden cihaz modeline göre araştırma sağlayabilirsiniz.
  • DNS verdikten sonra da profil resminizin güncellemediğini görmeniz durumunda farklı bir cihazdan hesabınıza girmeyi deneyin.
  • Farklı cihazdan giriş yapmayı denediğinizde problemin kalkmış olması gereklidir.
  • Onda sorun yok sadece sizin telefonunuzda varsa bu durumda ağ ayarlarını sıfırlamayı deneyin.

İnstagram profil resmi güncellenmiyor

İnstagram profil resmi güncellenmiyor belirttiğimiz işlemleri yapıyor olmanıza karşı hala daha sorun devam ediyor ve her cihazdan aynı uyarıyı alıyorsanız bu sunucu tabanlı olabilir. Başka birileri de aynı uyarıyı alıyor mu? Almıyor mu? Bunu bir test edin.

Aynı sorun yaşanmıyorsa bu durumda sorun bildir yaparak durumu instagramın yetkililerine bildirmeniz gereklidir. Bu bilgilendirmeler üzerine ilgili kontroller instagram yetkilileri tarafından yapılarak sorun giderilecektir. Gün içerisinde profil resminizi sürekli güncelliyorsa bu şekilde bir kısıtlamaya maruz kalabilirsiniz. Umarım sizin için faydalı bir yazı olmuştur. İyi gezintiler dileriz.

Önceki İçerikinstagram hikayeye challenge ekleme koyma
Sonraki İçerikinstagram challenge gözükmüyor çıkmıyor
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz