Değerli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda instagram challenge gözükmüyor çıkmıyor problemi ile alakalı yapmanız gereken işlem aşamalarından bahsedeceğiz.

Sosyal medya uygulamalarının popülerliğini kaybetmemesinin nedeni gelişen teknolojiye ayak uydurmasıdır. İnstagram’ın ise bu bağlamda çok hızlı olduğunu söyleyebiliriz. Her getirilen yenilik anıda tüm hesaplara dahil edilmektedir. Ancak bazı kullanıcılar bazı özelliklerin kendi hesaplarında olmadıklarını dile getirmektedir. instagram challenge gözükmüyor çıkmıyor diyorsanız eğer bununla alakalı olarak hangi yolların işleme alınması gerektiğine bakacağız.

 • Meydan okuma özelliği direk olarak hikaye alanına dahil edilmiştir.
 • Muhtemelen çoğu arkadaşınızın da bu meydan okuyuşlarınızı gördükten sonra sizin hesabınızda neden gözükmediğini merak edip araştırma içerisine girdiniz.
 • Araştırmalarınızın sonuçsuz kalmaması için yaptığımız incelemeleri sizinle paylaşacağız.

instagram challenge gözükmüyor çıkmıyor

instagram challenge nerede

instagram challenge nerede olduğunu daha öncesinde hazırlamış olduğumuz yazımızda size belirtmiştik. Özellik uygulamanızın hikaye alanında yer almaktadır. Çoğu kullanıcı hikaye alanlarına böyle bir özelliğin getirilmediğini söyleyince bu yazımızı hazırlama ihtiyacı duyduk.

 • Normalde uygulamaya girişinizi yaptıktan sonra hikaye kısmına geliyorsunuz.
 • Hikayenizi eklediğinizde üst tarafta bulunan ‘’Dikdörtgen’’ şeklindeki gülen surat işaretine dokunun.
 • Burada karşınıza gelen seçeneklerin içerisinde ‘’Challenge’’ yazısının yer alması gerekiyor.
 • Yer almıyorsa muhtemelen daha öncesinde bir kısıtlama almış olabilirsiniz.
 • Kısıtlama aldıysanız eğer o kısıtlamanın kalmasını beklemelisiniz.
 • Böyle bir kısıtlama almadıysanız farklı bir hata yaşıyor olabilirsiniz.
 • Uygulamanızı kaldırıp yeniden yükleyerek deneme gerçekleştirin.
 • Denemelerinizi yapıyor olmanıza rağmen challenge özelliği yine hesabınıza düşmüyorsa diğer etkenleri inceleyeceğiz.

instagram challenge çıkmıyor

instagram challenge gözükmüyor çıkmıyor

instagram challenge çıkmıyor diye üzülmenize bulunmamaktadır. Yukarıdaki işlemleri yapmanıza rağmen özellik hesabınıza eklenmediyse farklı bir telefondan hesabınıza girerek deneme sağlayın. Bu da olmazsa özelliğin gelmemesini instagram yetkililerine bildirin.

Sorun bildir alanına girerek challenge özelliğinizin hikaye alanına getirilmediğini yetkililere bildirmeniz gerekiyor. Bu bilgilendirmeyi yapmanız ile birlikte incelemeler yapılacak ve sizlere geri dönüş sağlanacaktır.

Yeni özelliklerinin gelmeme nedenleri arasında uygulama da aldığınız kısıtlamalar yatmaktadır. Çoğu kişi bir özelliği olduğundan fazla kullandığından ötürü yeni gelen özelliklerde problem yaşayabilmektedir. O yüzden hesaptaki tüm özellikleri normal düzeyde kullanın. İnstagram için sormak veya eklemek istediklerinizi bize yorum alanından bildirebilirsiniz.

Önceki İçerikinstagram profil resmini güncelleyemedik güncellenmiyor
Sonraki İçerikRing of Elysium sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz