Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda instagram kullanıcı adı alınamıyor farklı kullanıcı adı dene sorunu için neler yapmanız gerektiğini anlatacağız.

Kimliğinizde yer alan adınız soyadınıza benzer isimlerin ülkemizde 1’den fazla olduğunu biliyorsunuzdur. Haliyle bu sosyal medya hesaplarına da yansımış durumdadır. İnstagram kullanıcı adı almaya çalıştığınızda alınan uyarının altında yatan nedenlerden birisi de budur. İnstagram hesabınızda kullanıcı isminize dair farklı şeklinde bir uyarı bilgilendirmesi alıyorsanız hangi yolları takip etmeniz gerektiğine bakacağız.

  • Normal şartlarda instagram hesabı açmak eskiye oranla şimdi daha kolay hal almış durumdadır.
  • Haricinde tek bir hesapla kalmayıp birden fazla da hesap açarak kullanımlarınızı sağlayabilirsiniz.
  • Şimdi ismi kullanmak isteyip de alamama nedenlerinizi kontrol edeceğiz.

instagram kullanıcı adı alınamıyor farklı kullanıcı adı dene

instagram kullanıcı adı alınamıyor farklı kullanıcı adı dene

instagram kullanıcı adı alınamıyor yönünde bir uyarı alıyorsanız eğer bu uyarının ana nedeni ismin bir başka kullanıcı tarafından alınmış olmasıdır. Lakin siz aramalara baktığınızda o isme dair herhangi bir kullanıcı çıkmıyorsa bununda kendine has bir nedeni bulunmaktadır.

Öncelikle aklınıza getirmeniz gereken nedenlerden birisi bu kişinin kullanıcı ismini aldıktan sonra hesabını dondurmuş olmasıdır. Dondurulan hesapların kullanıcı bilgilerini instagram arama alanına girdiğinizde karşınıza gelmez.

Silinen hesaplarında kullanıcı isimleri hemen boşa çıkmamaktadır. Lakin bu ismi siz daha öncesinde kullanıyorduysanız bu durum farklıdır. Örneğin siz hesabınızda bu ismi kullanırken hesabı daha sonrasında sildiniz. Ve ismi tekrar kullanmak istiyorsanız bu durumda da ya o ismin boşa çıkması gerekiyor ya da sildiğiniz kullanıcı adının başkası tarafından alınmamış olması gereklidir.

instagram farklı bir kullanıcı adı dene

instagram farklı bir kullanıcı adı dene demesinin nedeni de o ismin şuan için alınamayacağı size belirtilmektedir. Siz bunlara aldırış etmeden hala daha ismi almak istiyorsanız zamana yazık diyebiliriz. Kullanıcı adlarını kontrol ettiğinizde aynı isme benzer isimler ancak harflerde bir uzatma görebilirsiniz.

İnstagram uygulamanızın içerisinde karşılaştığınız farklı problemler olursa şayet bunların tamamına yönelik bilgilerin yorum alanından bizlere ulaştırılması yeterlidir. Ki zaten yoruma bakmadan önce web sitemize biraz gezinti yapmanız durumunda ilgili bilgilere ulaşabileceksiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz