Paylaş

Merhaba arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda iPhone safari sekme ayarları ve kullanımı konusundaki işlem aşamaları nereden yapacağınızı konu aldık.

Telefonlarda ve bilgisayarlarımızda kullanmakta olduğumuz tarayıcıların içeriklerine bağlı olacak şekilde hızlılığına da önem vermekteyiz. Alışkanlıklarınız neyin üzerine kurulu ise onun üzerinden devam edebilirsiniz. iPhone telefon kullanıyorsanız Safari tarayıcısının artık profesyoneli olmuşsunuzdur. iPhone safari sekme ayarları ve kullanımı konusunda yeni başlayanlar nasıl olduğunu bilememektedir.

Safari aslında oldukça kullanışlı bir tarayıcıdır. Ki zaten telefonunuzun içerisinde de kendine has özelliği içerisinde barındırmaktadır. Tüm ayarlarını ayrı ayrı olacak şekilde kendinize bağlı olacak şekilde yapılandırabilirsiniz.

iPhone safari sekme ayarları ve kullanımı

iPhone safari sekme ayarları konusundaki işlem aşamalarınızın gözden geçirilebilmesi için izlemeniz gereken yolların neler olduğuna bakalım. İlk olarak telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ alanına giriş gerçekleştirin. Ve bu alana giriş yaptıktan sonra ise;

  • Gelen ekranı aşağıya doğru kaydırın. Safari tarayıcınızın ismini gördüğünüzde onun üzerine dokunun.
  • Açılan sayfanın orta bölümünde ‘’Sekmeler’’ yazısını görmüş olmanız gereklidir.
  • Sekme ayarlarınızın tamamını bu kısımdan sağlayabilirsiniz.
  • Simgeleri sekmelerde gösterilmesini, bağlantıların yeni sayfada açılıp açılmamasını, sekmelerin kapatılması gibi tüm ayarlarınızı gelen bu ekran üzerinden sağlayabilirsiniz.
  • Buradaki ayarları devreye koyduktan sonra safariye giriş yapıp işlem gerçekleştirdiğinizde sorun olur ise bunun ayrı nedeni bulunmaktadır.
  • Ürününüze gelen güncellemelerin devreye girmemiş olmasından ötürü sorun yaşıyor olabilirsiniz.
iPhone safari sekme ayarları

Her türlü ihtimali gözden geçirerek gelen güncellemeleri işleme koymanızda yarar bulunuyoruz. Ancak safari tarayıcınızdaki sorun güncelleme ile ilgili de değilse diğer nedenleri gözden geçirebilirsiniz.

iPhone safari kullanımı

iPhone safari sekme kullanımı yapabilmeniz için telefonunuzun mutlaka internet bağlantısı olması gerekiyor. Yani siz internete bağlı değilken safari’den gezinti yapmak istiyorsanız boşuna uğraşıyorsunuz. Diğer tarayıcılarda olduğu gibi ‘’Safari’’ tarayıcısı da internet olmadan çalışmamaktadır.

Bağlantı yavaşlığı ya da sekme kullanımları esnasında hatalarla karşılaştığınız an yukarıdaki bahsettiğimiz yere girerek düzenlemelerinizi kendinize bağlı olacak şekilde işleme koyabilirsiniz. Tarayıcınız hakkında sormak ya da takıldığınız farklı konuları bize yorum alanından bildirmeniz yeterli olacaktır. Biz ise yanıtları size yorum alanından ulaştıracağız. İyi gezintiler dileriz.

iPhone safari sekme ayarları ve kullanımı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here