Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Huawei Mate 40 Pro format atma ve sıfırlama noktasında gereken bilgileri sizinle paylaşıyor olacağız.

Kullanmakta olduğunuz telefonunuzun farklı sorunları olabilir. Böyle durumlarda ise sakinliğinizi koruyup olaya müdahaleyi doğru bir şekilde yapmalısınız. Huawei Mate 40 Pro format atma ve sıfırlama hususundaki ayarların nereden ve nasıl olduğuna dair tüm detay bilgilendirmelerini sizinle paylaşacağız.

  • Telefonunuzdaki mevcut ayarlamaların bozulmadan ve bilgilerin gitmeden sıfırlama yöntemini nasıl işleme alacağınızın ayrıntılarını paylaşacağız.
  • Bu hususta aşağıdaki adımları harfiyen işleme koymanızda yarar bulunmaktadır.

Huawei Mate 40 Pro format atma ve sıfırlama

Huawei Mate 40 Pro format atma
  1. Format atma öncesi alınacak önlemler;

Format atılmadan önce kesinlikle bu verdiğimiz bilgiyi baz almak zorundasınız. Harici durumunda sıfırlama işlemleri esnasında sorunlarla karşılaşma ihtimaliniz oldukça yüksektir. O yüzden yedeklerinizi almanızda yarar bulunmaktadır. Rehber yedeklenebilmesi için ise ‘’Mcbackup’’ uygulamasından yararlanarak işlem gerçekleştirmesini sağlayabilirsiniz.

  • İlgili format atma aşamaları;

Cihazınızın ana menü ekranına geldiğinizde ‘’Ayarlar’’ bölmesine giriş sağlayınız. Ayarlar kısmına girmenizle birlikte ‘’Yedekle ve sıfırla’’ bölmesine tıklayınız. Ve beraberinde ‘’Fabrika ayarları sıfırla’’ diyerek ayarlarınıza devam ediyorsunuz. En son adımda ise ‘’Telefonu sıfırla’’ dedikten sonra ‘’Her şeyi sil’’ demeniz yeterli olacaktır. Sağlayacağınız bu işlem ilk sıfırlama yönteminizdir. İkinci yöntem için ise aşağıdaki adımları takip ederek sağlayabilirsiniz.

  • Format işlemleri için size lazım olan diğer yöntemler;

Kullanacağını farklı yöntem ise ilk olarak telefonunuzu kapatınız. Devamında da ise telefonunuzun arkasında bulunan sesi yükselt tuşuna basılı tutarken beraberinde de Açma (Power) tuşuna basılı tutun. Devamında telefonunuz açıldıktan sonra Açma (Power) bırakın ve sesi yükseltme tuşuna basmaya devam ediniz.

Karşınıza menülerin geldiği bir ekran göreceksiniz. Sesi azalt tuşu yardımı ile birlikte Clear Data seçeneğine üzerine gelmeniz birlikte açma (Power) tuşuna basılı tutunuz. Ardından gelen ekrana ‘’Yes’’ yazarak işlemlerinize devam ediyorsunuz. Ses yükselt tuşu yardımı ile açma power tuşuna basılı tutmanız gerekmektedir.

İşlemlerinizin sonuna geldiğinizde ise Sesiz azalt tuşu yardımı ile ‘’Back’’ seçeneğinin üzerine gelerek Power açma tuşuna basınız. Açılan ekranda restart seçerek açma power düğmesine basınız. Sıfırlama işlemlerini iki yöntem ile ele aldığınız.

Bir önemli notlardan bir tanesi de telefonunuzun donma veya kasma problemi olmasından ötürü bu sıfırlama yoluna gittiyseniz eğer muhakkak son yüklediğini uygulamalardan bir tanesiyle ilgili de sorun oluşmuş olabilir. O yüzden uygulamalarınızı deneme yanılma yöntemi ile yüklemenizde fayda bulunmaktadır. Eklemek ya da söylemek istediklerinizi bizimle yollayabilirsiniz.

Önceki İçerikFacebook doğum günü bildirimleri gelmiyor
Sonraki İçerikHuawei Nova 5 Pro format atma ve sıfırlama
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz