Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Facebook doğum günü bildirimleri gelmiyor sorunu ile alakalı olarak sizleri bilgilendireceğiz.

Dünya genelinde yaşlısından gencine artık Facebook kullanmayan hiç kimsenin kalmadığını dile getirmek mümkündür. Durum böyle olunca sorulan sorularında artış gösterdiğini söylemek mümkündür. Facebook doğum günü bildirimleri gelmiyor problemi için nelerin gerekli olduğuna değineceğiz.

 • Yaklaşan doğum günlerinin sorunsuz şekilde görebilmeniz ya da bu bildirimleri alarak arkadaşlarınızı bu doğrultuda kutlamasını yapmak her daim isteyeceğiniz bir şeydir.
 • Durum böyle olunca da ayarlarınız konusunda verilerinizi nereden yapacağınızı bildireceğiz.

Facebook doğum günü bildirimleri gelmiyor

Facebook doğum günü bildirimleri
 1. Facebook yaklaşan doğum günü bildirimi;

Yakın arkadaşlarımızın doğum günlerinde onlarla birlikte olmak isteyebilirsiniz. Dolayısıyla doğum günlerini de bilmek hakkınızdır. Facebook bu konuda kullanıcılarını öncesinde bilgilendirmektedir. Yani doğum günü yaklaşan kişilerin doğum günlerini öncesinden kendilerine bildirmekte olup bu hususta da kimsenin doğum gününü unutmuyorsunuz.

Lakin uygulama sürekli kendini güncellemeye almasından ötürü içerisinde ki ayarların yeri de sürekli olarak değişmektedir. Durum böyle olunca da siz hangi ayarın nerede olduğuna dair bilgileri unutabilir ya da bulamayabilirsiniz. Tüm bu işlemleri göz önünde bulundurduğumuzda hangi ayarın nereden yapıldığı noktasında sizi bilgilendireceğiz.

 • Facebook doğum günü bildirim ayarları nereden yapılır?

Öncelikle telefonunuzdan Facebook uygulamasının içerisine giriş gerçekleştirmenizi rica ediyoruz. Facebook alanına giriş yaptıktan sonra sağ alt kısımda bulunan üst üste çizgili bölüme gelmelisiniz. Ardından ise sayfayı aşağıya doğru kaydırdığınızda;

 • Ayarlar ve gizlilik
 • Oradan da ‘’Profil ayarları’’
 • Bildirim ayarları
 • Doğum günleri
 • Karşınıza gelen ekranda ‘’Yaklaşan doğum günleri ve geçmiş doğum günleri’’ şeklinde iki adet seçeneğin belirdiğini göreceksiniz.

Size bunlarla alakalı bildirim gelmiyorsa muhtemelen burası sizde kapalıdır. Dolayısıyla ilgili tik işaretlerini aktif hale getirerek bildirimleri aktif hale getirebilirsiniz. Bildirimler aktif olduktan sonra hemen doğum günü bildirisi gelmez Facebook’Ta arkadaş olduğunuz kişilerin doğum günlerine yaklaştığınızda bildirimleri artık görebilirsiniz. Ve bundan sonrasında da arkadaşlarınızın doğum günlerini aynı gün içerisinde kutlamış olacaksınız. Sormak ya da eklemek istediğiniz bir yer olur ise bize bunu yorumdan dile getirebilirsiniz.

Facebook
Facebook doğum günü
Facebook doğum günü bildirimleri gelmiyor

2 YORUMLAR

 1. Bahsedilen ayarları yaptığım halde bildirim gelmiyor. Benim iki ayrı Facebook hesabım var. O sebenle alakalı olabilmi. Alakalı ise ne yapmalıyım

 2. Merhaba, benim iphone cihazımda doğumgünü bildirimler sekmesinin içinde yaklaşan ve geçmiş doğumgünleri sekmesi yok ve herhangi bildirim de alamıyorum bunun sebebi nedir? Son sürüm yüklü ve

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz