Değerli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Huawei Fusion 2 format atma ve sıfırlama ayarlarını hangi şekilde sağlayacağınızı adım adım aktaracağız.

Kullanımı sağlamış olduğunuz telefonlarınızın içerisinde var olan uygulamalardan ya da gezinti yapmış olduğunuz sitelerden nedenini bilmediğiniz alanlardan telefonunuza virüs bulaştırabilirsiniz. Haricinde uygulamaların yoğunluğundan ötürü telefonunuz kasabilir veya donmaya sebebiyet verebilir. Tabi sadece bunlar değil farklı nedenlerle de teknik manada sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Böyle durumlarda cihazınızın sıfırlamasını sağlamakta fayda var. Huawei Fusion 2 format atma ve sıfırlama aşamalarını nasıl ele alacağınıza beraber bakacağız.

  • Cihazınızın sıfırlamasını yapmanız demek ürünü ilk almış olduğunuz döneme geri göndereceğiniz anlamına gelmektedir.
  • Telefonlar ilk alındıklarında içerisinde hiçbir uygulama olmamasından ötürü çok hızlıdır.
  • Dolayısıyla sıfırlama sonrasında da yavaşlık varsa bu sorun giderilecektir. Yine aynı şekilde gereksiz dosyalarınızdan arınmış olacaksınız.

Huawei Fusion 2 format atma ve sıfırlama

Huawei Fusion 2 format atma ve sıfırlama

Huawei Fusion 2 format atma isteğinizin ana nedeni yaşadığınız bir teknik sorun veya donma ile kasma problemi ise bunu muhakkak yapabilirsiniz. Lakin donanımsal bir problem yaşıyorsanız eğer bu sorunu sıfırlama yöntemi ile gideremeyeceğinizi bilmenizde yarar bulunmaktadır.

Donanımsal sorunlarda tek yapmanız gereken ürünün garantisi devam ediyorsa eğer servise göndermek olacaktır. Garantisi devam etmiyorsa da tanımış olduğunuz bir telefoncuya götürebilirsiniz. Her neyse konumuza dönecek olursak ilk olarak telefonunuzun içerisindeki yedeklerin alınması gereklidir. Yedeklerin alınması haricinde, rehberi de yedekleyip, haricinde telefonunuzdaki uygulamaların şifrelerini de bir kenara not alın.

Hepsini yaptıktan sonra telefonunuzun şarj oranını da %70 ve üzerine getirmeniz durumunda artık geriye kalan tek işlem cihazın sıfırlamasını devreye koymaktır. İlk olarak cihazınızın ayarlar bölümüne giriş yaparak oradan da ‘’Yedekle ve sıfırla’’ diyelim. Ardından ise ‘’Fabrika ayarlarını sıfırla’’ demenizle birlikte son aşamanızda ‘’Telefonu sıfırla’’ derseniz işlemlerinizin ilk ayağını bitirmiş olacaksınız. İkinci aşaması için ise aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Huawei Fusion 2 sıfırlama

Huawei Fusion 2 sıfırlama ayarları için ise ilk olarak telefonu kapatın.Ve ardından ‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basın.

Cihazın açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçerek Açma tuşuna tıklayın.

Formatlama aşamalarını bahsedilen şekilde işleme koymanızla birlikte sorununuzu gidermiş ve çözümü sağlamış olacaksınız. Sormak ya da eklemek istediğiniz farklı bir yer olur ise bize bunu yorum alanından dile getirebilirsiniz.

Önceki İçerikOutward sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
Sonraki İçerikTik tok kampüs temsilcisi nedir ve nasıl olunur?
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here