Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Huawei Enjoy Z format atma ve sıfırlama aşamaları hususunda sizlere destek vereceğiz.

Donmalar ve yavaşlamaların başladığı telefonunuzun tekrar eski sistemine geri göndermeniz her zaman olmasa da bu durumlarda işe yaramaktadır. İlk aldığınız ana geri göndermeyi biliyor iseniz bu durumda yavaşlık ve kasmaları çok fazla kafanıza takmanıza gerek bulunmamaktadır. Huawei Enjoy Z format atma ve sıfırlama işlemleri noktasında yardımcı olacağız.

  • Araştırmalarınızda biz karşınıza çıktıysak eğer hangi ayarın nasıl yapılandırıldığı hususunda gereken verileri siz değerli okurlarımızla paylaşarak sorunu çözüme kavuşturacağız.
  • Ben hazırım diyorsanız eğer hangi ayarlardan başlayacağımıza birlikte göz gezdireceğiz.

Huawei Enjoy Z format atma ve sıfırlama

Huawei Enjoy Z format atma ve sıfırlama
  1. Sıfırlama öncesi alınacak önlemler;

Sıfırlama yapılmadan önce kesinlikle bu verdiğimiz bilgiyi baz almak zorundasınız. Harici durumunda sıfırlama işlemleri esnasında sorunlarla karşılaşma ihtimaliniz oldukça yüksektir. O yüzden yedeklerinizi almanızda yarar bulunmaktadır. Rehber yedeklenebilmesi için ise ‘’Mcbackup’’ uygulamasından yararlanarak işlem gerçekleştirmesini sağlayabilirsiniz.

  • İlgili format atma aşamaları;

Telefonunuzun ana menü ekranına geldiğinizde ‘’Ayarlar’’ bölmesine giriş sağlayınız. Ayarlar kısmına girmenizle birlikte ‘’Yedekle ve sıfırla’’ bölmesine tıklayınız. Ve beraberinde ‘’Fabrika ayarları sıfırla’’ diyerek ayarlarınıza devam ediyorsunuz. En son adımda ise ‘’Telefonu sıfırla’’ dedikten sonra ‘’Her şeyi sil’’ demeniz yeterli olacaktır. Sağlayacağınız bu işlem ilk sıfırlama yönteminizdir. İkinci yöntem için ise aşağıdaki adımları takip ederek sağlayabilirsiniz.

  • Sıfırlama işlemleri için size lazım olan diğer yöntemler;

Bir diğer yöntem ise ilk olarak telefonunuzu kapatınız. Devamında da ise telefonunuzun arkasında bulunan sesi yükselt tuşuna basılı tutarken beraberinde de Açma (Power) tuşuna basılı tutun. Devamında telefonunuz açıldıktan sonra Açma (Power) bırakın ve sesi yükseltme tuşuna basmaya devam ediniz.

Karşınıza menülerin geldiği bir ekran göreceksiniz. Sesi azalt tuşu yardımı ile birlikte Clear Data seçeneğine üzerine gelmeniz birlikte açma (Power) tuşuna basılı tutunuz. Ardından gelen ekrana ‘’Yes’’ yazarak işlemlerinize devam ediyorsunuz. Ses yükselt tuşu yardımı ile açma power tuşuna basılı tutmanız gerekmektedir.

İşlemlerinizin sonuna geldiğinizde ise Sesiz azalt tuşu yardımı ile ‘’Back’’ seçeneğinin üzerine gelerek Power açma tuşuna basınız. Açılan ekranda restart seçerek açma power düğmesine basınız. Sıfırlama işlemlerini iki yöntem ile ele aldığınız. Bir önemli notlardan bir tanesi de telefonunuzun donma veya kasma problemi olmasından ötürü bu sıfırlama yoluna gittiyseniz eğer muhakkak son yüklediğini uygulamalardan bir tanesiyle ilgili de sorun oluşmuş olabilir. O yüzden uygulamalarınızı deneme yanılma yöntemi ile yüklemenizde fayda bulunmaktadır. Eklemek ya da söylemek istediklerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Önceki İçerikHuawei Y8p format atma ve sıfırlama
Sonraki İçerikHuawei Y9a format atma ve sıfırlama
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz