Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Huawei Nova 8i format atma ve sıfırlama işlemleri konusunda sizi bilgilendireceğiz.

Kullanıyor olduğunuz telefonunuzda nedenini bilmediğiniz arızalar baş gösterebilir. Böyle durumlarda sakinliğinizi koruyarak ön araştırma yapmanızda her daim fayda bulunmaktadır. Huawei Nova 8i format atma ve sıfırlama aşamaları için yapılması muhtemel ayarlarınızı gerçekleştireceğiz.

  • Telefonlarımızın formatlama işlemlerinin kendine has aşamaları bulunmaktadır.
  • Bunların neler olduğunu gözden geçirerek öncesinde alacağınız önlemler her daim sizin faydanıza olan işlemler olacaktır.

Huawei Nova 8i format atma ve sıfırlama

Huawei Nova 8i format atma ve sıfırlama
  1. Sıfırlama öncesi alınacak önlemler;

Ayarlarınızı işleme koymadan önce kesinlikle bu verdiğimiz işleme koymak zorundasınız. Yoksa sıfırlama işlemleri esnasında sorunlarla karşılaşma ihtimaliniz oldukça yüksektir. O yüzden yedeklerinizi almanızda yarar bulunmaktadır. Rehber yedeklenebilmesi için ise ‘’Mcbackup’’ uygulamasından yararlanarak işlem gerçekleştirmesini yapabilirsiniz.

  • İlgili format atma aşamaları;

Telefonunuzun ana menü ekranına geldiğinizde ‘’Ayarlar’’ bölmesine giriş sağlayınız. Ayarlar kısmına girmenizle birlikte ‘’Yedekle ve sıfırla’’ bölmesine tıklayınız. Ve beraberinde ‘’Fabrika ayarları sıfırla’’ diyerek ayarlarınıza devam ediyorsunuz. En son adımda ise ‘’Telefonu sıfırla’’ dedikten sonra ‘’Her şeyi sil’’ demeniz yeterli olacaktır. Sağlayacağınız bu işlem ilk sıfırlama yönteminizdir. İkinci yöntem için ise aşağıdaki adımları takip ederek yapabilirsiniz.

  • Sıfırlama işlemleri için size lazım olan diğer yöntemler;

Bir diğer yöntem ise ilk olarak telefonunuzu kapatınız. Devamında da ise telefonunuzun arkasında bulunan sesi yükselt tuşuna basılı tutarken beraberinde de Açma (Power) tuşuna basılı tutun. Devamında telefonunuz açıldıktan sonra Açma (Power) bırakın ve sesi yükseltme tuşuna basmaya devam ediniz.

Karşınıza menülerin geldiği bir ekran göreceksiniz. Sesi azalt tuşu yardımı ile birlikte Clear Data seçeneğine üzerine gelmeniz birlikte açma (Power) tuşuna basılı tutunuz. Ardından gelen ekrana ‘’Yes’’ yazarak işlemlerinize devam ediyorsunuz. Ses yükselt tuşu yardımı ile açma power tuşuna basılı tutmanız gerekmektedir.

İşlemlerinizin sonuna geldiğinizde ise Sesiz azalt tuşu yardımı ile ‘’Back’’ seçeneğinin üzerine gelerek Power açma tuşuna basınız. Açılan ekranda restart seçerek açma power düğmesine basınız. Sıfırlama işlemlerini iki yöntem ile ele aldığınız. Bir önemli notlardan bir tanesi de telefonunuzun donma veya kasma problemi olmasından ötürü bu sıfırlama yoluna gittiyseniz eğer muhakkak son yüklediğini uygulamalardan bir tanesiyle ilgili de sorun oluşmuş olabilir. O yüzden uygulamalarınızı deneme yanılma yöntemi ile yüklemenizde fayda bulunmaktadır. Eklemek ya da söylemek istediklerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Önceki İçerikHuawei Mate 40E format atma ve sıfırlama
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz