Google play store güncelleme yapmıyor olmuyor, Uygulamalarınıza gelen yeniliklerden bundan ötürü devreye girmeyeceği için çözüm yazımızda yer almaktadır.

Akıllı telefon tercihleri arasında bulunan android veri tabanlı cihazlarda google play store uygulamasının yüklü olarak gelinmektedir. Uygulama sayesinde telefonumuza gerekli olan oyunları, müzikleri ve buna bağlı sosyal medya hesaplarını indirebiliyoruz. Bazen de bu indirmeleri sağlarken çeşitli hata kodları almaktayız. Alınan hata kodlarıyla ile alakalı lazım olan bilgilendirmeleri sizlerle paylaşmıştık. Ama bir çok kullanıcı bu uygulamanın güncellemeye girmediğini bundan ötürü uygulamalarının da güncel olmadığını dile getirmektedirler. Örneğin instagram kullanıyorsunuz ve bu özellik siz de güncel olmadığı takdirde instagram’a gelen bir çok yenilik sizlere daha sonrasında gelecektir. Ne zaman ki güncelleme devreye girer bu durumda yenilikler hesaba yansır. Tabi bunun için internet veri bağlantısının da kuvvetli olması gereklidir. Mobil verisi belli bir aşama sonrasında güncellemeyi almayabilir. Haliyle wifi bağlantısına bağlı olmanız bu işlem için geçerliliğini koruyacaktır. Şimdi gelin birlikte inceleyelim güncelleme sorununun nasıl giderileceğini.

Google play store güncelleme yapmıyor olmuyor

Play store uygulaması güncelleme yapmıyor, google play güncelleme olmuyor, google play store güncelleme sorunu, play store müzik inmiyor, google play oyun inmiyor,  google play store uygulama indiriminde hata var. Gelen soruları çoğaltabiliriz ancak bunlar sadece iletilen sorunlardan bir kaç tanesidir. Yaptığımız araştırmaların sonuç verebilmesi içinde aşağıdaki işlemleri denemeniz gereklidir. Böylelikle bu yaşanan sorunların tamamı ortadan kalkmış olacaktır.

play store güncellenmiyor

Google play store hesabınızın nasıl güncelleneceğini sizlere anlatalım. İlk olarak uygulama içerisine giriş gerçekleştirip sonrasında sol üst tarafta yer alan (…) noktalı veya çizgili bölüme tıklıyoruz. Ayarlar alanına girişimiz gerçekleştirdikten sonra alt tarafta ”Hakkında” diye bir yazı göreceksiniz. Haricinde yine burada alt alanda bulunan ”Derleme sürümü” gördükten sonra üzerine gelerek üst üste 5 kere tıklayalım. Kendi kendini güncelleyen play store uygulamasında güncelleme sorunu belirttiğiniz için bu alana 5 kere tıkladığınız da karşınıza ”Google play store güncel” yazısı gelecektir.

Google play store güncelleme yapmıyor olmuyor, play store güncellenmiyor, google play güncellenmiyor, google play müzik indiremiyorum, oyun indiremiyorum, play store güncelleme yapmıyor

Yapılan işlemler sonrasında hala daha sorun devam ederse bunun için telefonumuzdan ”Ayarlar>Uygulamalar>Tümü>Google Play store” alanına giriş yaparak buradan ”Ön belleği sil ve verileri temizle” diyorsunuz.

Eğer bu işlemde sizin için faydalı olmadıysa ”Ayarlar>Uygulamalar>Google play store>Devre dışı bırak” dedikten sonra devamın da ”Etkinleştirme” ikonu vardır. Oraya tıklamanız durumunda yeniden başlatın telefonunuzu sorun giderilmiş olacaktır.

Son olarak telefonunuzda ki önemli verileri yedeklemesini aldıktan sonra sıfırlama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.  Google play store güncelleme yapmıyor olmuyor sorunu ortadan kalkmış olacaktır.

Önceki İçerikGoogle play store rh 01 hatası nedir nasıl giderilir
Sonraki İçerikGoogle play store 403 hatası nedir nasıl cözülür
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz