Google play store rh 01 hatası nedir nasıl giderilir, Play store hesabında yaşanan sunucu hatasının hangi yöntem ile giderileceğini anlatacağız.

Teknolojinin her alanda geliştiği dönem de akıllı telefonlarında üretiminde çeşitlilik artmaktadır. Google play store uygulamasında hata alınmaz çünkü o uygulama yüklü geliyor diyenlerden birisi miydiniz? Yalnız hata ile karşılaştıktan sonra şaşırdınız mı? Çözüm ararken makalemize ulaştıysanız bu durumda doğru yerde olduğunuzu söylememiz mümkündür. Android işletim sistemli telefon veya tabletlere uygulama ya da oyun indirmesi sırasında rh-01 hatası ile karşı karşıya kaldıysanız bu durumda yapılacak yöntemleri sizlere sunacağız. Play store hesapları üzerinde yaşanan sunucu hatası sonrasında kullanıcılar nelerin ya da hangi yöntemlerin kullanacağını bilememektedir. Biz de telefonunuza oyunu veya uygulamayı rahatça indirebilmek ve hatanın giderebilmek için yapılan araştırmaları sizler için hazırladık.

Google play store rh 01 hatası nedir nasıl giderilir

rh-01 hatası nedir?, google play rh-01 hatası nedir, rh-01 hatasının çözümü, google play sunucu hatası, google play store sunucudan bilgi alınırken hata oluştu rh-01, google play store uygulamasında oyun veya uygulama indirmiş olduğunuz sırada rh-01 hatası ile karşı karşıya kaldıysanız hemen panik yapmanız gerek yoktur. Çünkü sunucu hatasıyla alakalı yaşanan sorunun nasıl giderileceğinin detay ve yöntemleri haberimizde yer almaktadır.

play store sunucu hatası

Google play store üzerinde sunucu ile ilgili yaşanan hatadan dolayı anında strese girebilirsiniz. Bu hatanın çözümü oldukça basit olduğu için bu stresi yaşamanıza değer bir durum olmadığını sizlerde anlayabilirsiniz.

İlk aşamada telefon üzerinden ”Ayarlar” bölümüne giriş gerçekleştirelim. Sonrasında ”Uygulamalar” bölümüne girerek bu alanda gelen bilgilendirmeler sıralanmış olacaktır. ”Tümü” kısmına giriş işlemi gerçekleştiriyoruz. Bu alanda yer almakta olan ”Google play store” uygulamasına giriş yapıyoruz. Yapılan işlemler sonrasında ”Verileri temizle ve ön belleği temizle” diyerek tekrardan deneme sağlayalım.

Sunucudan bilgi alınırken hata oluştu

Yaptığımız işlemlerde hala daha karşımıza sunucu hatası geliyorsa play store ile ilgili sürüm değişikliğine gitmeniz gereklidir. Sürümün değişikliğine gitmeniz için kendi sürüm kontrolleri sonrasında yüklenecek apk dosyalarını araştırıp yüklemesini gerçekleştirebilirsiniz.

Bu da işimizi görmediyse play store uygulamasını silerek yeniden yüklemek olacaktır. rh-01 hatasının giderilebilmesi için Ayarlar>Hesaplar>Google alanına giriş işlemi gerçekleştirildikten sonra gmail hesabımızı göreceğiz ve buraya girdikten sonra sol üst tarafta bulunan (…) kısma tıklayıp hesabımızı kaldırıyoruz. Hesap kalktıktan sonra yine aynı gmail hesabımızı girerek işlemlerimizi sağlayabilirsiniz.

Tüm bu işlem ayarları netice vermez ise rh-01 sorunu için telefon içerisinden ”Ayarlar > Uygulamalar > Tümü ” alanına giriş sağlayalım.

  • Gelecek olan ekranda ”Google hizmetleri çerçevesi” şeklinde bir yazı göreceksiniz. Buraya girdikten sonra ”Ön belleği sil ve verileri temizle” dedikten sonra buradan çıkıp hesabınıza tekrar giriş işlemi gerçekleştirelim.

Google play store rh 01 hatası nedir nasıl giderilir şeklinde soru soran kitlenin cevabına katkıda bulunduysak ne mutlu bize. Hala hata alınıyorsa yorumda durumu iletebilirsiniz.

Google play store rh 01 hatası nedir nasıl giderilir, rh-01 google play store, play store sunucu hatası, google play sunucu hatası, sunucudan bilgi alınırken hata oluştu, google play store sunucu hatası

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz