Google play store durduruldu calısmıyor ise bu durumda android telefonunuza uygulama indiremezsiniz. Google play durdu ya da durduruldu tarzındaki yaşanan sorunların önüne geçilmesi ve tekrarı durumun yaşanmaması adına yapılacak işlemleri haberimizde bulabileceksiniz.

Android telefon kullanıcılarının beyni olarak bilinen google play store uygulaması çalışmadığı taktirde cihaz hiç bir önem arz etmiyor. Yani uygulamaları, oyunları indirmiş olduğumuz uygulama olan google play hizmetlerin de yaşanan en ufak sorun canınızı hayli sıkabiliyor. Son dönemlerde bir çok kişinin karşılaşmış olduğu problemlerden biri olan google play hizmetleri durduruldu sorunu artış göstermiştir. Bu sorunun artışıyla beraber çözümü için nelerin yapılması gerektiğini araştıran bir çok kişi bulunmaktadır. Sıklığın artığı sorun için biz de kapsamlıca bir araştırma sağlamış bulunmaktayız. Google play hizmetlerinin size yaşatmış olduğu durduruldu sorununun çözümü için yapılacak adımları konu almış bulunuyoruz. Aşağıdaki işlemlerin uygulanması sonrasında sorun kalmayacaktır.

Google play store durduruldu calısmıyor

Google play store durduruldu calısmıyor, google play çalışmıyor, google durduruldu, google play durduruldu, google play durdu, google play hizmetleri durduruldu bir türlü açılmıyor. Biz de google play üzerinde yaşanan sorunun giderilebilmesi için uygulanacak işlemlerinize başlayalım.

Google play hizmetleri durduruldu

Facebook, twitter, instagram, whatsapp ve buna bağlı olacak şekilde oyun programlarına varana kadar tüm uygulamaları indirmemize aracı olan Google play store uygulaması önem arz etmektedir. Telefonumuz da kullanım gerçekleştirdiğimiz bu uygulama da durduruldu uyarısının nasıl kalkacağını konu almış bulunuyoruz.

Google play store durduruldu calısmıyor, google play çalışmıyor, google durduruldu, google play durduruldu, google play durdu, google play hizmetleri durduruldu

İşlemlerimiz için öncelikle telefonumuzdan ”Ayarlar” alanına giriş işlemi sağlıyoruz. Daha sonrasında ”Uygulama yöneticisi” kısmına giriyoruz. ”Tümü” alanına giriş sağladıktan sonra ”Google play store” yazısını görüp onun içerisine girelim. İşlemleri sağladıktan sonra ”Ön belleği ve verileri temizle” dedikten sonra uygulamayı kaldırıp yeniden yükleyelim. Telefonumuzu da kapatıp açalım. Sorun giderilmiş olacaktır.

Problem hala daha devam ediyorsa bu durumda yine ”Ayarlar” alanına giriş gerçekleştirelim. Gelen seçenekler içerisinde ”Yedekle ve Sıfırla” alanını göreceksiniz. Buraya tıklama sağladıktan sonra cihaz fabrika ayarlarına geri gidecektir. Bu şekilde sıfırlamayı sağlamış olacaksınız. Telefonunuzu fabrika ayarlarına gönderdikten sonra cihaz yeni alınmış gibi olacağı için problemde son bulmuş olacaktır.

Google play store durduruldu calısmıyor sorunu için belirtilen işlemler işinizi görmüş olacaktır.

Google play store durduruldu calısmıyor, google play çalışmıyor, google durduruldu, google play durduruldu, google play durdu, google play hizmetleri durduruldu Google play store durduruldu calısmıyor, google play çalışmıyor, google durduruldu, google play durduruldu, google play durdu, google play hizmetleri durduruldu Google play store durduruldu calısmıyor, google play çalışmıyor, google durduruldu, google play durduruldu, google play durdu, google play hizmetleri durduruldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz