Merhaba arkadaşlar, yayınladığımız bu yazımızda Google Meet nedir ne işe yarar kullanımı konusundaki işlem aşamalarından bahsedeceğiz.

COVİD-19 virüsünün yaygınlaşmasıyla birlikte görüntülü arama uygulamaları ve toplantı uygulamaları bir anda popüler hale gelmiş durumdadır. 10 Milyon kullanıcıya sahip olan ZOOM uygulaması virüsten sonra 200 milyon kullanıcıya ulaştı. Google ise buna rakip olarak Meet uygulamasını yakın zaman içerisinde tüm kullanıcılara duyurdu. Peki Google Meet nedir ne işe yarar kullanımı nasıl? Diye merak ediyorsanız doğru yerde olduğunuzu söyleyebiliriz.

  • Özelliği nereden indireceğinizi ve kullanımları nasıl yapacağınızı ayrıntılı şekilde anlatacağız.

Google Meet nedir ne işe yarar kullanımı

Google Meet ne işe yarar

Google meet nedir? Diye araştırma yaptıysanız ve karşınıza biz çıktıysak programa dair ayrıntılı bilgileri aktaracağız. Dünyanın her yerinde güvenli bir şekilde bağlantı kurmanıza imkan sağlamaktadır. Yine aynı şekilde yüksek kaliteye sahip toplantılarınızı yaparak ve aynı şekilde toplantılara katılarak hizmetten yararlanabilirsiniz. Toplantıları ise diğer uygulamalarınızın aksine bu programda 250 Kişiye kadar kullanıcı ile birlikte yapabilirsiniz.

Google, Meet uygulamasını kullanıcılara duyurması ile birlikte çok büyük bir heyecan uyandırdı diyebiliriz. Şuanda bilgisayardan, android ve iOS işletim sistemli cihazlarından bağlantılarınızı yapmaya başlayabilirsiniz. Toplantılarınızı bilgisayarınızdan yapmayı planlıyorsanız  https://apps.google.com/meet/  alanına giriş yaparak devam ettirebilirsiniz. Android ve iOS cihazlarında ise mağaza alanına girip Google Meet yazarak kullanımlara başlayabilirsiniz.

Özellikten yararlanabilmeniz ise sanıldığından daha kolaydır. Belirttiğimiz yere girişinizi yaptıktan sonra var olan kişisel bilgilerinizi ve mail adresinizi girdikten sonra Google hizmet şartlarını kabul ederek ‘’Gönder’’ butonuna tıklamanız yeterli olmaktadır. Hizmetiniz faal olduğunda ise buna yönelik bir bildirim alırsınız.

Google Meet kullanımı

Google Meet nedir ne işe yarar kullanımı

Google Meet kullanımı için size lazım olan ise sadece internet bağlantınızın olması ve nereden işlemlerin yapıldığını biliyor olmanızdır. Gerisi zaten program içerisinde sizi yönlendirmektedir. Google toplantı alanına giriş yaptıktan sonra ‘’Takvim’’ oluşturması yapın.

Yeni toplantı bilgilerini girdikten sonra kullanmakta olduğunuz ya da kullanmak istediğiniz Google hesabınızı girerek ilerlemeniz yeterlidir. Daha sonrasında zaten program sizi otomatik olarak yönlendirmektedir. Uygulamada bir sorun ya da problem yaşarsanız bunu bize yorum kısmından iletmeniz yeterlidir.

Önceki İçerikGoogle Meet yükleme indirme hata veriyor
Sonraki İçerikV Rally 4 sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz