Facebook video ses var görüntü yok. Facebook hesabında izlemeye çalıştığı bir video da ekran karanlık ama ses var ise çözüme dair nelerin gerekli olduğuna bakacağız.

Dünya genelinde yaşanan olaylar ya da ülke gündemimizle ilgili meydana gelen videolar kullanıcılar tarafından facebook hesaplarında paylaşılmaktadır. Siyasi, eğlence ve komik videoların yayınlandığı facebook’ta videolar da meydana gelen sıkıntılar ise kullanıcıları sıkıntıya sokmaktadır. Açmış oldukları videolar da sesin gelmesine rağmen görüntü ile ilgili karanlık bir ekran uyarısı video içeriğinin görülmemesine sebep olmaktadır. Karşılaşılan bu hata sonrasında kontrol için öncelikle internet bağlantısını kontrol etmelisiniz. İnternet kontrol edildikten sonra bir sorun görünmüyor ise arka planda çalışan uygulamalardan ötürü de böyle bir hata karşınıza gelmiş olabilir. Tüm bunları ele aldıktan sonra dahi aynı problem devam ediyorsa bu durumda uygulama içerisinde bir kaç ayarın yapılması sonrasın da sorunumuz ortadan kalkmış olacaktır. Bu ayarları da yaptığımız da sorun devam ederse videoda yaşanan bu problemi Facebook yetkililerine nasıl bildirileceğini anlatacağız.

Facebook video ses var görüntü yok

Facebook video karanlık geliyor, facebook video görüntü gelmiyor, facebook videoda ses var ama görüntü gelmiyor, facebook video görüntü yok, facebook videodaki ekran karanlık ne yapmam gerekiyor, facebook video sorunu için ne yapmam gerekiyor. İzlemek istediğiniz videoyu açtığınız da sesin gelmesine rağmen video içerisindeki görüntünün karşınıza gelmemesi videoyu izlemesine engel olacaktır. Görseli görmeden sesin sadece gelişi video da gerçekleşen olayların görmenize engel olacaktır.

Facebook video ekran karanlık

En başta belirtilen ayarları ele aldığınız da videoyu başka bir telefonda açmayı denemelisiniz. O telefonda açılıyor sizde açılmıyorsa bu hesabınızla alakalı olacağı için kontrol etmeniz gereken yerler sırasıyla şöyledir;

Facebook video ses var görüntü yok, facebook ekran karanlık, facebook video ekran karanlık, facebook video sorunlu, facebook video ekran gelmiyor, facebook video görüntü yok

  • Videoyu başlattığınız da videonun üzerine gelerek sağ tıklamanız halinde oradan da ”Ayarlar” alanına giriş sağlıyoruz.
  • Ayarlara giriş sağladıktan sonra ”Görüntü/donanım hızlandırma” etkinleştir ikonunun sağındaki tiki kaldırmanız yeterli olacaktır.
  • Kapatarak hesaptan çıkıp tekrar giriş yapmanız halinde sorun ortadan kalkacaktır.
  • Yapılan işlem sonrasında hala daha sorun giderilmediyse bu durumda videonun hemen sağ altında bulunan ayar sekmesine tıklıyoruz.
  • Oradan da ”Video sorunu bildir” diyerek videodaki sorunu belirten seçeneği seçip ”Gönder” diyelim.
  • Facebook hesabında paylaşılan video da yaşanan sorunu facebook yetkililerine bildirmiş oldunuz.
  • Facebook videodaki sorunu gidererek bilgilendirmeyi sizlere sunacaktır.

Yaşanan Facebook video ses var görüntü yok için gerekli adımlar belirtilen şekilde ilerlenmektedir.

Facebook video ses var görüntü yok, facebook ekran karanlık, facebook video ekran karanlık, facebook video sorunlu, facebook video ekran gelmiyor, facebook video görüntü yok Facebook video ses var görüntü yok, facebook ekran karanlık, facebook video ekran karanlık, facebook video sorunlu, facebook video ekran gelmiyor, facebook video görüntü yok

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz