Android telefonumda galerimdeki videolar gözükmüyor ya da telefonunuzda çektiğiniz videolar çıkmıyor ise sebebi ve çözümünü kaleme alacağız.

Fotoğrafların olduğu kadar videolarında önemi artık oldukça artmış durumdadır. Farkında olmadığınız bir video sizi bir anda ülkenizin fenomen insanı yapabiliyor. Şarkı söyleyen bir arkadaşımızı ya da bir anda karşılaşılan enteresan bir durumu kameraya çektiğinizde doğrudan haber kanallarına verebiliyorsunuz. Ya da çekilen videoları sosyal medya hesaplarında paylaşımını gerçekleştirmesini yapabilirsiniz. Böylelikle videonun sevdiğimiz insanların görmesine olanak sağlıyoruz. Ancak android telefonlarda son dönemler içerisinde galeri deki videoların gözükmediği ya da açılmamasıyla alakalı problemlerin yaşandığı dile getirilmiş durumdadır. İlk olarak telefonunuzun eğer veri alanı dolduysa bunu muhakkak temizlemeniz gereklidir. Yeni çekilen videoların kaydedilebilmesi için eski ve izlemediğiniz videoları telefonunuzdan silerek alan boşaltmanız gereklidir. Yoksa kaydetti zanneder fakat kaydetmesini yapmayacaktır. Haricinde kaydedilen videonun gözükmemesine neler sebep olacağını ise yazının içeriğinde bulabilirsiniz.

Android telefonumda galerimdeki videolar gözükmüyor

Telefonumda videolar gözükmüyor, telefonumda çektiğim videolar galeride yok, galerimdeki videoları artık göremiyorum, galeride var olan videolar gitmiş, galerimdeki videoların hiç biri gözükmüyor, galerimdde gözükmeyen videolar için nasıl bir yol izlemeliyim? Ve buna benzer tüm yaşanan sıkıntıların çözümü yayınlamış olduğumuz haberimizde yer almaktadır.

Telefonda çektiğim videolar görünmüyor

Çekilen bir videonun telefonda görünmemesi o an ki videonun telefonunuza tam olarak kaydedilmemiş olmasıdır. Yani çekiyor sandığınız fakat çekmediğiniz bir video haliyle gözükmeyecektir. Ancak daha öncesinde var olan bir videonun artık gözükmediğini görüyorsa indirmiş olduğunuz bir programdan kaynaklı silinmiş olabilir. Ya da siz silmiş olabilirsiniz.

Android telefonumda galerimdeki videolar gözükmüyor, galerimdeki videolar gözükmüyor, galerimdeki videolar açılmıyor, telefonda çektiğim videolar açılmıyor, telefonda çektiğim videolar görünmüyor, android telefonumdaki videolar açılmıyor

Telefonun ”Ayarlar>Depolama” alanına giriş sağlamış olduğunuz da şayet burada videolar alanında 0 MB ile karşılaşırsanız bundan emin olabilirsiniz. Çünkü veriler silinmiştir. Ya siz ya da sizin telefonunuzdan birisi silmiştir. Bunun yanı sıra videolar gizlenmiş olabilir. Bunun için ne yapmanız gereklidir. Galeriye giriş sağlıyorsunuz. Üst tarafta bulunan (…) bölüme tıklıyoruz Galeri gizle seçeneği üzerinden veri dosyalarınıza erişim sağlayabilirsiniz.

Son olarak açılmayan ya da gözükmeyen resimlerle alakalı olarak telefonu bilgisayara bağlayalım. Ve sonrasında DCIM dosya klasörüne giriş gerçekleştirelim. Burada veri bilgilerinizin hepsi yer alacaktır.

Android telefonumda galerimdeki videolar gözükmüyor sorununa değindiğimiz konu ile ilgili detaylar umarım faydalı olmuştur. Aklınızdaki sorunlar için yorum yaparak bizlerle iletişime geçiş yapabilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz