Zyxel Access Point Kurulumu Yapamıyorum diyorsanız ve bunun için bir çok araştırma yapmanıza rağmen çözüm bulamadıysanız makalemizi incelemeniz yeterlidir. Zyxel access point router kurulumu için arayüz ve yapılacak işlem ayarlarını detaylı olarak anlatımını gerçekleştireceğiz.

Almış olduğumuz modemler belli süre geçtikten sonra çekimde sorunlar çıkartmaya başladığında ya da otellerde ya da iki katlı evlerimiz de diğer katlara da net bir şekilde sinyal ulaşması için almış olduğumuz access pointler bulunmaktadır. Bunların içerisinde en çok tercih edilen markalardan birisi de zyxel markasıdır. Bir çok kullanıcı hem modem olarak hem de access point olarak zyxel markasını tercih etmektedir. Bunun tek bir sebebi daha iyi bağlantı vermesidir. Fakat zyxel marka alınan access point ürünlerinde bir çok kullanıcı kurulumdan ziyade arayüz şifresine bile sahip değildir. Durum böyle olunca konunun araştırmasını sizler için gerçekleştirerek işlem adımlarının neler olduğunu ayarların nasıl sağlandığını araştırdık. İnceleyeceğimiz yazımız sonrasında artık access point kurulumunu rahatlıkla yapabilirsiniz.

Zyxel Access Point Kurulumu Yapamıyorum

Access point kurulumu, access point router kurulumu, zyxel access point, zyxel access point arayüz, zyxel router kurulumu için ilk olarak yapmanız gereken işlem kablo bağlantılarını doğru olacak şekilde takmak olacaktır. Bu bağlantıları yaptıktan sonra kurulum işlemlerinin sağlanabilmesi için ilk olarak yapmanız gereken işlem almış olduğunuz access point ile bilgisayar arasına ethernet kablo bağlantısını takmak olacaktır. Bağlantıları yaptıktan sonra ayarlara başlayalım.

Zyxel access point kurulumu

Ethernet kablosunu modem ve bilgisayar arasına taktıktan sonra bilgisayarımızdan boş bir internet sayfası açıp adres satırı alanına temizliyoruz.

 • Arama satırı yerine”192.168.1.1” girdikten sonra enter’a basalım.
 • Gelen sayfada yer alan,
 • Kullanıcı adı; admin
 • Şifre; 1234 girdikten sonra ”Giriş Yap” diyelim.
 • Gelecek olan şifre değişikliğine ”İptal” diyebilirsiniz.
 • Beraberinde karşınıza tüm ülkelere ait diller gelecektir.
 • Sayfanın üst alanında bulunan ”Gelişmiş kuruluma gidin” bölümüne tıklıyoruz.
 • Access point bağlantısına eğer siz kablolu olacak şekilde işlem sağlamak istiyorsanız bu durumda yapacağınız işlemler için gelecek olan sayfanın sağ tarafında yer almakta olan ”Çalışma Modu” yerine giriş gerçekleştiriyoruz.
 • Sonrasında Erişim noktasını seçelim
 • Yapılan işlem alanında  kablosuz olacak şekilde kurmak isterseniz zaten alttaki seçenekleri seçtikçe sizi doğrudan yönlendirmesini sağlıyor.
 • Ayarları gerçekleştirdikten sonra sol tarafta bulunan ”” bölümüne tıklayıp altında açılan seçenekler arasında ”Kablosuz LAN” bölümüne tıklıyoruz,
 • İsim SSID; Buraya türkçe karakter içermeyen bir kablosuz ağ adı belirleyelim.
 • Ön Paylaşımlı Anahtar; bu alana ise kablosuz ağınızda kullanım sağlayacağınız en az 8 en fazla 64 karakterden oluşan bir şifre belirliyoruz.
 • Ayarlar bittikten sonra ”Uygula” alanına tıklıyoruz.

İşlem adımları sonrasında artık zyxel access point kurulum işlemleri tamamlanmış olacaktır. Aklınıza takılan soruları yorum alanında belirtebilirsiniz. Modem ve access pointte bulunan Lan giriş alanlarına kablo bağlantıları taktıktan sonra işlemler tamamlanacaktır.

Zyxel Access Point Kurulumu Yapamıyorum, access point kurulumu, access point router kurulumu, zyxel access point, zyxel access point arayüz, zyxel router kurulumu Zyxel Access Point Kurulumu Yapamıyorum, access point kurulumu, access point router kurulumu, zyxel access point, zyxel access point arayüz, zyxel router kurulumu Zyxel Access Point Kurulumu Yapamıyorum, access point kurulumu, access point router kurulumu, zyxel access point, zyxel access point arayüz, zyxel router kurulumu Zyxel Access Point Kurulumu Yapamıyorum, access point kurulumu, access point router kurulumu, zyxel access point, zyxel access point arayüz, zyxel router kurulumu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz