Vestel Finlux Tv Tarih Zaman Ayarları Nasıl Yapılır göreceli olarak anlatımını makalemizde bulabilirsiniz. Uydu turksat 4a bağlantısında zaman ve tarih ayarlarının saat dilimlerine göre ayarlanabilmesi için aşağıdaki adımlarımızı incelemeniz yeterlidir.

Televizyon tercihlerinde en sıralarda adından söz ettiren ürünlerden biri olan Vestel finlux televizyonda tarih ve zaman ayarlarının nasıl değiştirileceğini kapsamlı olarak ele alacağız. Yapacağımız ayarlar sonrasında televizyonunuzdaki zaman ve tarih doğru olarak görünecektir. Hangi ülkenin saat dilimine göre ayarlamasının tamamını sizler kendiniz televizyonunuzun içerisinden sağlayabiliyorsunuz. Böylelikle sorun yaşamadan kullanım sağlayabilirsiniz. Ayarları denemeli ve göreceli olacak şekilde sağladığımızdan ötürü sizlerin uygulamasında da kafanız rahat bir şekilde işlem sağlayabilirsiniz. Böylelikle tv’nin zaman ve tarih ayarlarını sağlamış olacaksınız.

Vestel Finlux Tv Tarih Zaman Ayarları Nasıl Yapılır

Finlux tv tarih ayarı, finlux tv zaman ayarı, uydu tarih ayarı, turksat 4a zaman ayarı, vestel finlux tv saat dilimi, uydu saat dilimi, uydu zaman ayarı, turksat saat dilimi, turksat saat ayarı, turksat zaman ayarı ve televizyonunuzun zaman dilimleriyle alakalı işlem ayarlarının sağlanabilmesi adına aşağıdaki adımlarımızı incelemeniz yeterli olacaktır.

Vestel Finlux Tv Tarih Zaman Ayarları Nasıl Yapılır, finlux tv tarih ayarı, finlux tv zaman ayarı, uydu tarih ayarı, turksat 4a zaman ayarı, vestel finlux tv saat dilimi

Finlux Tv Tarih Ayarı

Öncelikle televizyonumuzun tarih ve zaman ayarlarını gerçekleştirebilmemiz için ilk olarak tv kumandasını elimize alıp televizyon karşısına geçiyoruz.

Yaptığımız işlem sonrasında televizyon kumandasının orta alanında bulunan ”Menü” alanının üzerine gelip basıyoruz.

Vestel Finlux Tv Tarih Zaman Ayarları Nasıl Yapılır, finlux tv tarih ayarı, finlux tv zaman ayarı, uydu tarih ayarı, turksat 4a zaman ayarı, vestel finlux tv saat dilimi

Finlux tv zaman ayarı

Kumandamızın ”Menü” tuşuna tıkladıktan sonra televizyon ekranımızın karşısında seçenekler ekranı karşınıza sunulacaktır.

Gelen seçenekler içerisinden kumandanızın yön tuşlarını kullanarak ”Ayarlar” alanına yapıyoruz.

Vestel Finlux Tv Tarih Zaman Ayarları Nasıl Yapılır, finlux tv tarih ayarı, finlux tv zaman ayarı, uydu tarih ayarı, turksat 4a zaman ayarı, vestel finlux tv saat dilimi

Vestel finlux tv saat dilimi

Sağlanan işlemlerin sonrasında karşımıza gelecek olan ekranda yine sizlere seçenek sunacaktır. Gelen bu seçenekler içerisinde bulunan ”Tarih/Zaman” yazısının üzerine yine tv kumandasının yön tuşlarını kullanarak gelip tıklıyoruz.Vestel Finlux Tv Tarih Zaman Ayarları Nasıl Yapılır, finlux tv tarih ayarı, finlux tv zaman ayarı, uydu tarih ayarı, turksat 4a zaman ayarı, vestel finlux tv saat dilimi

Yaptığımız ayarların sonuna geldiğimizde ise karşımıza gelen ekran üzerinde artık tüm işlem adımları sizin parmaklarınızın ucunda olacaktır.

  • Tarih yanlış ise televizyon kumandasının ok tuşlarını kullanarak değişimini sağlayabilirsiniz.
  • Zaman yanlış ise yine aynı şekilde işlem yapabilirsiniz.
  • Saat ayarları modu; Otomatik olarak seçmeniz sizin için daha sağlıklı olacaktır.
  • Saat dilimi; Hangi ülkenin kodunun girilmesi gerekiyor ise o GMT uzantasını giriyorsunuz. Türkiye için GMT; +03:00 olarak ayarlamanız yeterlidir.

Vestel finlux tv uydu ayarları ile ilgili işlem adımlarımız bu kadardır. Aklınıza gelen soruları yorum alanından bizlere bildirmeniz yeterli olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz