Ttnet Modem Ayarları Nasıl Yapılır Resimli olarak anlatım ve TTNET İnternet ayarları sonrasında kablosuz şifre değişikliğini konusunda sizlere anlatacağız.

Turk telekom alt yapısına bağlı olan TTNET kullanıcılarının, sorun yaşamış olduğu problemlerden biri de İnternet ve Modem ayarlarının nasıl yapılacağını bilememesidir. Modeminizin üzerinde tüm ışıkların yanmasına rağmen sizler İnternete girememe sebebi modemin İP alamamasından kaynaklanmaktadır. Bu işlem için ise modem ayarlarının yeniden yapılabilmesi gerekecektir. Ancak tüm modemlerin modem arayüzleri ayrı ayrı olmasından dolayı sizlere temelinde yapılacak işlemler hakkında bilgileri detaylı paylaşacağız,

Aklınıza takılan soru ve talepleriniz için benimle Buraya tıklayıp benimle iletişime geçerek destek alabilirsiniz.

Ttnet Modem Ayarları Nasıl Yapılır Resimli

Modem ayarlarına başlamadan önce ilk olarak kablo bağlantılarının doğru olarak yapılandırıldığından emin olmamız gerekiyor. Modemin kablolu ve kablosuz ağ ayarlarının yapılandırılabilmesi için öncelikle bilgisayar ve modem arasına takılı olması gereken ”Sarı yada Gri”renkte bulunan Ethernet Kablosunu bir ucunu modemin Lan 1, Lan 2, Lan 3 yada Lan 4 girişlerinden bir tanesine takıp diğer ucunu ise bilgisayar kasamızın arka kısmında bulunan bölümüne takıyoruz, Şayet Laptop üzerinden işlem gerçekleştiriyorsanız kullanmakta olduğunuz Laptopbağlantısının sağında ya da solunda bu giriş bölümü olacaktır. Ana hattan gelen telefon kablosunu modemin ”DSL” girişine takıp modemin elektrik kablosunu taktıktan sonra modemin üzerinden Power, Adsl ve Lan ışığı sabit yanıyorsa kuruluma başlayabiliriz.

Sizlerin kullanmakta olduğunuz modemlerin modellerine göre TTNET İnternet Ayarları hususunda işlem sağlamanız gerekecektir. Örnek olan modemlerin arayüzleri;

  • Zyxel Modem Arayüz bilgisi: 192.168.1.1
  • Huawei Modem Arayüz Bilgisi: 192.168.1.1
  • Airties Modem Arayüz Bilgisi: 192.168.2.1
  • TPLİNK Modem Arayüz Bilgisi: 192.168.1.1
  • Tenda Modem Arayüz Bilgisi: 192.168.1.1

TTNET İNTERNET AYARI

Arayüzüne erişim sağlayacağınız IP Adresler bilgilendirmeleri yazacağımız şekilde ilerlenecektir. Bu ayarları girdikten sonra modemin arayüzüne giriş işlemi için kullanıcı adı ve şifre bilgileri gelecektir.

Bu bilgileri girip modem arayüzüne giriş işlemi sağladığınızda size ilk lazım olan şey İnternet servis sağlayıcınız olan TTNET tarafından sizlere verilmesi gereken kullanıcı adı ve şifre bilgilerini bilmeniz gerekecektir.  Alınan bilgileri modem arayüzünde bulunan ADSL kullanıcı adı ve ADSL şifre bilgileri alanına giriş gerçekleştiriyoruz.

Sonrasında kablosuz ağ adı ve kablosuz şifre bilgilerini girmeniz halinde işlem gerçekleştirmesini sağlayıp ”Uygula” demeniz yeterli olacaktır. İnternet bağlantınız yaptığınız bu işlemler sonrasında gelecektir.

Dilerseniz sizler için hazırlamış olduğumuz ”Modem Kurulumu Nasıl Yapılır Detaylı Anlatım makalemizi inceleyip destek alabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz