Nexon Tv Turksat 4A Uydu Kanal Ayarları ile ilgili işlem adımlarını paylaşarak, uydu kurulumunun nasıl sağlanacağını siz değerli okurlarımıza anlatacağız.

Televizyon kullanıcıların tercihleri arasında yer alan ve kullanım kolaylığı ile tüm kullanıcıların kısa süre içerisinde göz bebeği haline gelen Nexon Tv ile ilgili sinyal alamama sorunları sonrasında karşılaşılan problemler son zamanlarda oldukça can sıkıcı bir hale gelmiş durumdadır. Bu durumun incelemeleri aşamasında siz değerli okurlarımız için gerekli kontroller sağlandı. Yapmanız gereken ise aşağıdaki bilgileri kontrol etmek olacaktır.

Kurulum işlem adımlarına başlamadan önce ilk olarak televizyonunun kablo bağlantılarının doğru olacak şekilde yapılandırıldığından emin olmanız lazım, bu ayarlar tam ise sinyal yok sorunu ile alakalı işlem adımlarınıza başlayabiliriz.

Nexon Tv Turksat 4A Uydu Kanal Ayarları

Nexon Tv Turksat 4A Uydu Kanal Ayarları, nexon, nexon tv, nexon tv frekans ayarları, nexon tv kurulumu, nexon turksat kanal ayarı, nexon tv uydu ayarı, nexon tv uydu kurulumu

İşlem adımlarımız için ilk olarak televizyon kumandasından ”Menü” tuşuna tıklayıp karşınıza gelecek olan ekranda,

  • Açılacak olan ekran bilgilendirmesinde ”Kurulum” yazısını göreceksiniz.
  • Kurulum” a giriş işlemi gerçekleştiriyoruz.
  • Yaptığımız işlem sonrasında karşınıza ”Manuel Arama” bölümüne giriş işlemi sağlıyoruz.

Nexon Tv Turksat 4A Uydu Kanal Ayarları, nexon, nexon tv, nexon tv frekans ayarları, nexon tv kurulumu, nexon turksat kanal ayarı, nexon tv uydu ayarı, nexon tv uydu kurulumu

Yapılan işlemlerimizin devamında karşınıza Frekans değerlerini gireceğiniz bir sayfa gelecektir. Gelen sayfadaki bilgileri aşağıdaki şekilde giriş yapıyoruz,

Arama Tipi: Uydu

Frekans: 12423 / 12380

Polarizasyon: Yatay / H/ Dikey V

Sembol Oranı:30000/27500

Şebeke Arama: Etkin

Ayarları girdikten sonra televizyon kumandasından ”Ok” tuşuna tıklamanız halinde kanalların yavaş yavaş geldiğini görebileceksiniz.

Gireceğiniz Frekans değerleriyle alakalı herhangi bir şüphenizin olmasına gerek bulunmamaktadır. Güncel Turksat 4A için gireceğimiz değerlerdir. Bu değerlerin girişi sonrasında hala sinyal alamama problemi devam ediyorsa, bu işlem için başta da belirtiğimiz üzere kablo bağlantılarını kontrol etmeniz gerekecektir.

Sizler kablo bağlantınızı kontrol ettiniz fakat hala problem devam ediyorsa muhtemelen donanımıyla alakalı bir sıkıntı yaşıyor olabilirsiniz. Peki bu durumda ne yapılacak? Sizler teknik anlamada tüm işlemlerinizi sağladığınız için yapılacak olan tek işlem evinize bir servis çağırmak olacaktır. Servis geldiğinde cihazın donanımıyla alakalı işlem hususunda sizlere gerekli desteği verecektir.

Tüm bu süre içerisinde verdiğimiz değer ve yaptırdığımız ayarlar cihaz ile ilgili ayarlardır. Bu adımlarda istenilen seçenekler gelmez ise yorum bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz sizin için hazırlamış olduğumuz ZyXEL P 661HNU F1 Modem Kurulumu Resimli Anlatım Makalemizi inceleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz