instagram ikili canlı yayın yapamıyorum açamıyorum olmuyor diyorsanız eğer konuyla ilgili yapılacak işlemleri kaleme alacağız. İnstagram hesabında canlı yayına konuk alamıyorsanız ya da konuk olamıyorsanız, aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

İnstagram uygulamasında canlı yayın özelliği oldukça fazla kullanılmaktadır. Dolayısıyla getirilen yeni güncellemelerle birlikte artık kişiler yaptıkları canlı yayına ikinci bir kişiyi kendi istekleri doğrultusunda ekleyebiliyor ya da canlı yayınını izlediği kişiye davet göndererek katılabiliyor. Lakin son zamanlarda oldukça fazla kullanılan ikili canlı yayın yapılma durumunda yaşanan bazı aksaklıklar kullanıcıların da hayli canını sıkmış bulunmaktadır. Aldığımız bilgilendirmeler doğrultusunda canlı yayına ne katılabiliyorum ne de ekleme yapabiliyorum yönünde olmasından ötürü konuyla alakalı yapılan araştırmalarımızı aşağıda sizlere anlatacağız. Öncelikle canlı yayına nasıl kişi eklemesi olacağını, haricinde işlem adımların da yaşanan sorunların temeline inerek konuyu sizlere aktaracağız.

instagram ikili canlı yayın yapamıyorum açamıyorum

instagram ikili canlı yayın yapamıyorum açamıyorum, ikili canlı yayın açamıyorum, instagram ikili canlı yayın olmuyor, instagram ikili canlı yayın sorunu, instagram canlı yayına konuk alamıyorum, canlı yayına konuk alamıyorum probleminde yaşanan bu sıkıntıların tamamıyla alakalı olarak aşağıdaki makalemizi incelemeniz sonrasında sorunlar hepten çözüme kavuşacaktır.

İnstagram ikili canlı yayın sorunu

Şimdi öncelikle şöyle bir durum söz konusu sizin eğer davet göndermiş olduğunuz kişi canlı yayın isteğinizi kabul etmez ise bu durumda canlı yayına katılımı gibi bir durum söz konusu olamaz.

Eğer siz bir kişiyi canlı yayına katılması için ikili canlı yayın ikonunu göremiyorsanız bu durum tabi ki güncelleme ile alakalıdır.

Haliyle öncelikle instagram uygulamasına gelen güncellemeyi sağlamanız gerekeceği için telefonunuza bağlı olarak ”Apple Store ya da Play Store” uygulamasından gelen güncellemeleri yapmanız gerekecektir.

Bu güncellemeler sağlandıktan sonra uygulamayı kaldırdıktan sonra yeniden yüklemeyi deneyelim.

Bir de eğer Facebook üzerinden bağlantı kuruyorsanız, genelde bu da etken olabiliyor. Facebook hesabının da güncellenmesi gerekecektir.

İnstagram canlı yayına konuk alamıyorum

İnstagram uygulamasında tüm güncellemeleri sağladıktan sonra eğer canlı yayınınıza konuk alma adımı sırasında ilgili ikonları görebiliyorsanız. Nasıl ilerleme sağlayacağınızı sizlere anlatacağız.

Öncelikle instagram hesabınıza giriş gerçekleştiriyoruz. Sonrasında sol üst köşe de bulunan ”Fotoğraf” simgesine tıklıyoruz.

Açılan ekranın alt tarafında yer almakta olan ”Canlı” yazısına tıklıyoruz. Daha sonrasında canlı yayına katılan arkadaşlarınızdan birinin konuk olarak seçmeniz için hemen sağ alt köşede ikili gülen yüz olacak ona tıklıyoruz.

Bu alana tıkladıktan sonra canlı yayınınızda sizi isteyen kişiler bulunacaktır. Bu kişiler içerisin de kimi davet etmek istiyorsanız ona istek gönderelim.

İsteğiniz gittikten sonra kabul edildiği andan itibaren ikili canlı yayın başlamış olacaktır. İlgili görseller aşağıda yer almaktadır. Umarım faydalı bulmuşsunuzdur. Farklı problemlerinizi yorum alanında belirtebilirsiniz.

instagram ikili canlı yayın yapamıyorum açamıyorum, ikili canlı yayın açamıyorum, instagram ikili canlı yayın olmuyor, instagram ikili canlı yayın sorunu, instagram canlı yayına konuk alamıyorum, canlı yayına konuk alamıyorum instagram ikili canlı yayın yapamıyorum açamıyorum, ikili canlı yayın açamıyorum, instagram ikili canlı yayın olmuyor, instagram ikili canlı yayın sorunu, instagram canlı yayına konuk alamıyorum, canlı yayına konuk alamıyorum instagram ikili canlı yayın yapamıyorum açamıyorum, ikili canlı yayın açamıyorum, instagram ikili canlı yayın olmuyor, instagram ikili canlı yayın sorunu, instagram canlı yayına konuk alamıyorum, canlı yayına konuk alamıyorum instagram ikili canlı yayın yapamıyorum açamıyorum, ikili canlı yayın açamıyorum, instagram ikili canlı yayın olmuyor, instagram ikili canlı yayın sorunu, instagram canlı yayına konuk alamıyorum, canlı yayına konuk alamıyoruminstagram ikili canlı yayın yapamıyorum açamıyorum, ikili canlı yayın açamıyorum, instagram ikili canlı yayın olmuyor, instagram ikili canlı yayın sorunu, instagram canlı yayına konuk alamıyorum, canlı yayına konuk alamıyorum

13 YORUMLAR

  1. Benim hesabımda telefonumda güncel fakat benim hesabımda bu uygulamayı yapamıyorum aynı telefondan arkadaşım hesabına giriyor oluyo ama bitek benim hesabımda olmuyor acil geri dönüş lütfen

    • Hesabımda olmuyor,
      Rabia hanım öncelikle güncelleme yapmanız gereklidir. Eğer son sürümü yüklü olduğundan eminseniz telefonunuz destek vermediğinden kaynaklıda sorun devam ediyor olabilir. Bilgilerinize.

  2. Merhaba kendim canlı yayın açabiliyorum görüntü ve ses var sorun yok. fakat başka biri yayın açtığında katılamıyorum. Sesim gidiyor ama görüntü yok. Ekran siyah. Telefonum SamsungA30

    • Aynı sıkıntı bende de vat. Benimde a30 acaba telefonla ilgili bişey mi. Eşimin telefonundan canlı yayına bağlandım ama a30 da bağlanamıyorum

  3. ben yayın acıyorum başkasını yayına aldığımda yayın kendılığınden kapanıyor hikaye paylaşma sayfası açılıyor anlamadım neden oluyor bu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz