Facebook Otomatik Video Açma Kapatma işlem ayarlarının yapılandırılması sonrasında artık hesabınızda gezinti sağlarken videolar otomatik olarak açılmayacaktır. Otomatik açılan videoları engelleme, Facebook otomatik video oynatma ve ayarları ile alakalı olarak gerekli işlemlerin nereden yapacağınızı aktaracağız.

Facebook uygulamasında gezinti yaptığımız sırada karşımıza gelen videoların otomatik olarak açılması sonrasında oldukça sıkıntı anlar yaşadığınız eminim olmuştur. Videonun otomatik olarak harekete geçtikten sonra sesinin de çıkmasıyla beraber yanımızda uyuyan ya da konuşma esnasında biriyle oldukça sorunlar yaşanmaktadır. Bir de bunların yanına ek olarak İnternet paketinin de hızlı bir şekilde veri kaybına sebebiyet vermektedir. Haliyle yaşanan durumun önüne geçilebilmesi için yapılan incelemelerimizi sizlere sunacağız.

Facebook Otomatik Video Açma Kapatma

Facebook otomatik video kapatma android, facebook otomatik video kapatma 2018, otomatik video kapatma ayarı, facebook otomatik video kapatma işlemlerinin nereden sağlanacağını sizlere aynı zamanda göreceli bir şekilde de sunacağız. İşlem adımları için yapılması gerekenler çok basit bunun için hesabımıza giriş yapmamız yeterli olacaktır.

Facebook Otomatik Video Açma Kapatma, otomatik video açma, otomatik video kapatma, face video ayarı, facebook otomatik video oynatma, face video oynatma, otomatik video oynatma

Face video ayarı

Face video ayarı için öncelikle hesabımıza giriş işlemi gerçekleştiriyoruz. Bu işlem için ise bilgisayarımızdan ya da cep telefonumuzdan indirmiş olduğumuz Facebook uygulamasına giriş işlemi gerçekleştiriyoruz.

Hesabımıza giriş sağladıktan sonra gelen ekranın sağ tarafında yer alan simgeye tıklıyoruz,

Gelen ekranda sizlere seçenekler sunacaktır. Bu seçenekler içerisinden ”Ayarlar” bölümüne giriş sağlıyoruz.

Facebook Otomatik Video Açma Kapatma, otomatik video açma, otomatik video kapatma, face video ayarı, facebook otomatik video oynatma, face video oynatma, otomatik video oynatma

Facebook otomatik video oynatma

Facebook otomatik video oynatma ayarlarımızın devamında karşımıza gelen ekranın sol menü kısmında ”Videolar” olacaktır. Buraya tıklayıp işlemlere devam ediyoruz. Otomatik video oynatma açma ve kapatma işlemi sağladığımız için ”Videolar” alanından ayarlarımızı sağlayacağız.

Facebook Otomatik Video Açma Kapatma, otomatik video açma, otomatik video kapatma, face video ayarı, facebook otomatik video oynatma, face video oynatma, otomatik video oynatma

Face video oynatma

Face video oynatma işlem ayarlarımız için açılır sayfada gelecek olan ekran bölümünde ”Videoları otomatik oynat” yazısını göreceksiniz.

Bu ayarlar, sadece Facebook internet sitesini kullanırken geçerlidir. Facebook uygulamandaki otomatik video oynatma ayarını değiştirmek için bu klavuzu izle.

Yazısının sağ tarafındaki seçenekler içerisinde ”Açık” yaparsanız video otomatik olarak açılır.

”Kapalı” yaparsanız siz videoyu açmadığınız süre içerisinde video kendiliğinden açılmayacaktır.

”Varsayılan” olarak seçmeniz halinde videolar yine otomatik olarak açılacaktır.

Kendi bilgilerinize uyumlu olacak şekilde bir seçenek seçip bundan sonraki facebook gezintilerinizde video ayarlarını sağlamış olacaksınız.

Önceki İçerikFacebook Video Kalitesi Ayarları Yapma
Sonraki İçerikFacebook Videolarında Alt Yazı Gösterme Açma Kapama
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz