Android Telefonda Ekran Fotosu Alma Cekme işlemlerinin nereden ve nasıl yapıldığını anlatacağız. Samsun marka telefonlarında ekran fotoğrafını, görüntüsünü ve resmini nasıl çekebileceğinizi kapsamlı ve göreceli şekilde yazımızda ele alacağız.

Android seven kullanıcılar ayrıdır. Apple kullanan kullanıcılar ayrıdır. Böyle durumlarda Apple kullanıcısı iken android telefon alan kullanıcılar ekran görüntüsü almakta oldukça sorunlar yaşadığı anlar olmaktadır. Haliyle durumun ve sorunun nasıl giderileceği konusunda da soru işaretleri kalmaktadır. Soru işaretlerinin ortadan kaldırılabilmesi ve alacağınız ekran resmi ile birlikte fotoğraflarınızı sevdiklerinizle paylaşımını sağlayabilirsiniz. Sizlere Samsung telefonlarda ekran görüntüsünün nasıl alınacağını 2 farklı yöntem ile anlatımını gerçekleştireceğiz.

Android Telefonda Ekran Fotosu Alma Cekme

Samsun ekran görüntüsü alma j2, Samsun ekran görüntüsü alma j5, Samsun ekran görüntüsü alma j7, Samsun ekran görüntüsü alma a5, Samsun ekran görüntüsü alma s8, Samsun ekran görüntüsü alma ayarları, Samsun ekran görüntüsü alma alamıyorum gibi aklınıza takılan tüm soruları sizlerle paylaşacağımız iki yöntem ile birlikte ortadan kaldıracağız. Yapılan işlem adımları sonrasında sorunsuz bir şekilde ekran resimlerinizi alabilirsiniz.

Android Telefonda Ekran Fotosu Alma Cekme, android ekran fotosu alma,samsung telefonda ekran fotusu alma, samsung ekran görüntüsü alma, ekran resmi yakalama, samsung ekran resmi yakalama

Android ekran fotosu alma

Alma işlem ayarlarıyla alakalı olarak öncelikle telefonumuzu elimize alıyoruz. Yapacağımız işlem 2 türlü olacağından dolayı ilkinin nasıl sağlanacağını kapsamlı olarak sizlerle anlatımını gerçekleştiriyor olacağız.

Alacağımız ekran resmini dilediğiniz kişiye gönderebilir ya da sosyal medya hesaplarınızda paylaşımını yapabilirsiniz. Bu size bağlı olacak şekilde değişiklik gösterecektir.

Android Telefonda Ekran Fotosu Alma Cekme, android ekran fotosu alma,samsung telefonda ekran fotusu alma, samsung ekran görüntüsü alma, ekran resmi yakalama, samsung ekran resmi yakalama

Samsung telefonda ekran fotusu alma

Samsung telefonda ekran fotusu alma işlem adımıyla alakalı olarak ilk önce telefonumuzu elimize alıyoruz.

  • Android telefonumuzu elimize aldıktan sonra gelecek sağ tarafında bulunan kapatıp açma düğmesine parmağımızı getiriyoruz.
  • Bir diğer parmağımızı da (Home) yani ortada yer alan tuşa getiriyoruz.
  • İkisine de aynı anda olacak şekilde basılı tutmanız durumunda otomatik olarak ekran görüntüsü alabileceksiniz.
  • Zaten denemeli olacak şekilde de bu alandan sizlere gösterimini sağlamış bulunmaktayız. (Ekran resmi yakalandı) şeklinde böylelikle işlemlerinizi sağlayabilirsiniz.

Android Telefonda Ekran Fotosu Alma Cekme, android ekran fotosu alma,samsung telefonda ekran fotusu alma, samsung ekran görüntüsü alma, ekran resmi yakalama, samsung ekran resmi yakalama

 

Samsung ekran resmi yakalama

Samsung telefonlarda ekran resmi yakalamanın ikinci bir yöntemi bulunmaktadır. Ancak bu yöntem tüm cihazlarında stabil değil, yani şöyle ki yukarıda anlattığımız ilk yöntemle ekran resmi alabiliyorsanız. Bu sistemle alamazsınız. Bu sistemle alabilirseniz diğer sistem ile alamayacaksınız. Durumu sizlerle paylaşmamızda fayda bulunmaktadır.

  • İzleyeceğimiz bu ikinci yöntem bazı samsung cihazlarında yani ”S” serilerinde genelikle kullanılan yöntem olarak işlem sağlamaktadır.
  • Cihazımızı elimize alıyoruz daha sonrasında avuç içiyle cihazın sağ tarafını kaplıyoruz.
  • Bir anda sola doğru çektiğiniz andan itibaren cihazınızda ekran görüntüsünü alabileceksiniz.

Yapılan ayarlar sonrasında artık cihazınızdan ekran fotosunu almış olacaksınız. Samsung ekran resmi yakalama, ekran resmi yakalama, samsung ekran görüntüsü alma yöntemlerini böylelikle tamamlamış olacaksınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz