Paylaş

Değerli arkadaşlar yayına vereceğimiz bu yazımızda Zyxel VMG3625 T20A modem ayarı ve kablosuz kurulumu konusunda yardım almak istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Yaşamamızın bir parçası haline gelen internet artık hayatımızda olmazsa olmazlar arasındadır. Gittiğimiz mekanlarda, seyahatimiz sırasında ya da oturduğumu ortamlarda her yerde wifiyi arıyor ve onu soruyoruz. Dolayısıyla internetsiz bir yaşam düşünülememektedir. Tabi bunu bize sunan teknolojik ürünlerde bu ilgiden nasibini alıyor. Zyxel VMG3625 T20A modem ayarı ve kablosuz kurulumu bilmiyorsanız internetsiz kalma durumuz olabilir.

Modeminizin kurulumuna başlamadan önce bazı ayarları kontrol etmeniz gereklidir. İlk olarak modem ve kablo bağlantılarınızın doğru bir şekilde takılı olup olmadığından emin olmalısınız. Modemin Power ve ADSL ışıklarının yanıyor olması gereklidir. Bilgisayar ve modem arasındaki Ethernet kablosunun da takılı olduğundan emin olmalısınız.

Zyxel VMG3625 T20A modem ayarı ve kablosuz kurulumu

Zyxel VMG3625 T20A modem ayarı ve kablosuz kurulumu

Zyxel VMG3625 T20A modem ayarı için kablo bağlantılarınızı doğru bir şekilde ayarladıktan sonra arama satırı alanı bölümüne ‘’192.168.1.1’’ yazdıktan sonra enter tuşuna basın. Karşınıza gelen ekranda;

Kullanıcı adı; admin

Şifre; bu alana ise modemin arka kısmında ya da altında bulunan etikette kullanıcı adı göreceksiniz. Onun girişini gerçekleştiriyorsunuz.

Kolay kurulum için karşınıza gelen ekranda ‘’İleri’’ seçeneğine basarak kablosuz ağ adı ve şifresini isteyecek ekrana gelene kadar ileri demeniz gereklidir. Kablosuz veri bilgilerinizi girmenizle birlikte tekrardan kaydet diyerek işlemlerinize devam edelim.

Sonrasında gelen ekranda bulunan ‘’Network Settings’’ bölümüne tıklayıp oradan da ‘’BROADBAND’’ alanına tıklıyoruz. Ve işlemlerimiz devam ediyoruz. Gelen ekranda ADSL ve VDSL seçeneklerinin olduğu bir ekran olacaktır. Alt yapınız ne ise o alt yapıya göre ilerleme sağlamanız gereklidir. Kalem işaretine tıklayıp kurulum sayfasına ulaşabilirsiniz. Kurulum ekranı geldiğinde ise aşağıdaki adımları işleme koymanız gereklidir.

Zyxel VMG3625 T20A kablosuz kurulumu

Zyxel VMG3625 T20A kablosuz kurulumu için yukarıdaki işlemlerimizin devamında açılan sayfada;

PPP user name ya da kullanıcı adı; bu alana internet servis sağlayıcısı tarafından size verilen kullanıcı adını giriyorsunuz.

Password ya da parola; bu alana ise internet servis sağlayıcısı tarafından verilen şifrenizin girişini yapmanızla birlikte sorunun giderilmesini sağlamış olacaksınız.

Bu aşamada problem yaşarsanız internet servis sağlayıcınızı arayıp kurulumu yapmış olmanıza karşın internetin gelmediğini belirtirseniz gerekli desteği tarafınıza sağlayacaklardır. Bize kurulum ile ilgili sormak istedikleriniz var ise yorumdan bildirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here