Değerli arkadaşlar, yayınladığımız bu yazımızda Zyxel SBG3300N modem ayarı ve kablosuz kurulumu konusundaki işlemlerinizi nereden yapacağınızı anlatacağız.

Ülkemizdeki tüm alt yapılar Fibere dönüştürülmektedir. Buna bağlı olacak şekilde internet servis sağlayıcıları da artık kullanıcılarına Fiber uyumlu modem almalarını önermektedir. Zyxel firması da bu bağlamda ürettiği ürünleri hem ADSL hem de Fiber uyumlu üretmektedir. Almış olduğunuz Zyxel SBG3300N modem ayarı ve kablosuz kurulumu işlemlerinin nasıl yapıldığını bilmiyorsanız gerekli olan bilgileri paylaşacağız.

  • Modeminizin kurulum ayarlarını yapmadan önce ilkin kablo bağlantılarınızın doğru bir şekilde takıldığından emin olun.
  • Bunlardan emin olmanız durumunda bilgisayarınız ve modem arasına takılı olması gereken sarı Ethernet kablosunu takın.
  • Tüm bu işlemleri hallettikten sonra artık kurulum işlemleriniz için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

Zyxel SBG3300N modem ayarı ve kablosuz kurulumu

Zyxel SBG3300N

Zyxel SBG3300N modem kurulumu için bilgisayarınızdan boş bir internet sayfası açıp adres satırı bölümüne ise ‘’192.168.1.1’’ yazdıktan sonra ‘’Enter’’ tuşuna tıklayın. Karşınıza gelen ekranda;

Kullanıcı adı: admin

Parola: 1234 ya da ttnet olarak giriş gerçekleştirin. Şayet giriş şifreniz daha öncesinde değiştirilmişse o değiştirdiğiniz şifreyi girin. Eğer bunu hatırlamıyorsanız bu durumda modemin resetlemeniz gerekecektir.

Modeminizin içerisine giriş yaptıktan sonra sağ tarafında bulunan ‘’Ağ ayarı’’ yazan bölüme tıklayıp oradan da ‘’Genişbant’’ kısmına dokunun. Tabi alt yapınızı biliyor olmanız gereklidir. ADSL ise ADSL , VDSL ise VDSL olanın yanında kalem işareti bulunacaktır. Kalem işaretine tıklayıp modemin kurulum ekranına ulaşacaksınız.

Ardından gelen sayfayı aşağıya doğru kaydırdığınızda;

PPP Kullanıcı adı: bu bölüme internet servis sağlayıcısından size verilen kullanıcı adınızı girin.

PPP şifre: kısmına ise yine internet servis sağlayıcısından size verilmiş olan şifrenizi girin.

Bilgilerinizi girdikten sonra sayfanın alt tarafında bulunan ‘’Uygula’’ bölümüne tıklayın. Kablolu ayarlarınız tamamlanmış olacaktır.

Zyxel SBG3300N kablosuz ayarı

SBG3300N

Zyxel SBG3300N kablosuz ayarı için ise yine sayfanın sağ tarafındaki ‘’Ağ ayarı’’ altında yer alan ‘’Kablosuz’’ seçeneğine dokunun. Karşınıza gelen ekranda;

Kablosuz ağ adı (SSID): kısmına bir tane kablosuz ağ ismi belirleyin.

Şifre: kısmına ise en az 8 en fazla 64 karakterden oluşmak üzere bir tane kablosuz ağ şifresi belirleyin.

Ayarlarınızı yaptıktan sonra yine alt kısımda bulunan ‘’Uygula’’ butonuna dokunun. Modeminizin kablolu ve kablosuz ağ ayarları bittiğinde internetinize girmeyi deneyin. Sorun yaşarsanız internet servis sağlayıcınızı arayıp sorunu bildirin.

Zyxel SBG3300N modem kurulumu
Zyxel SBG3300N kablosuz ayarı
Zyxel SBG3300N modem ayarı ve kablosuz kurulumu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz