Paylaş

Zyxel mac filtreleme yapmak istiyorum. Zyxel modeminizin mac filtreleme işlemleri hususunda hangi yolları takip etmeniz gerektiğini yazı içerisinde anlatacağız.

Şifre kırılma olayları son zamanlarda artış göstermeye başlamıştır. İnternet yavaşlığına ve kasmasına neden olan bu durum kullanıcıların önlem almasına sebebiyet vermektedir. Şifrelerin başkaları tarafından kırılmasının önüne geçebilmek için genelde şifre değiştirmeye gidilmektedir. Aslında bu bir yöntem olarak görünse de tam bir önlem olamamaktadır. Modeme sizden başka kimsenin girmesini istemiyorsanız bu durumda mac filtreleme işlemi sizler için yapacağınız en sağlıklı ayarlardan birisidir. Kullanılan modemin markası Zyxel ise genel itibariyle bu modemlerin ara yüzleri hepsinin aynıdır. Zyxel modeminizin mac ayarlarını yapabilmeniz için gerekli olan tüm işlem aşamaları kontrol edeceğiz. İlk önce bilgisayar ve modem arasındaki kablo bağlantılarını gözden geçirmeniz gerekiyor. Yani Ethernet kablosunu taktıktan sonra modemin ara yüzünün içerisine girerek işlemleri bitireceğiz.

Zyxel mac filtreleme yapmak istiyorum

Zyxel mac filtreleme, zyxel vmg3312 b10b mac ayarları, zyxel mac ayarları nerede, zyxel mac filtrelemeyi bulamıyorum, zyxel mac filtreleme işlemleri için izlenecek yollar, zyxel şifrem kırılmasın istiyorum. Şifrelerin kırılmasının önüne şifre değiştirerek geçemiyorsunuz. Bir önceki şifre nasıl kırılıyorsa yeni belirlediğiniz şifrede aynı şekilde kırılmaya maruz kalabilmektedir. Kesin bir çözüm arayışındaysanız ve modemin markası da zyxel ise bununla alakalı gereken kontrolleri sağlayacağız.

Zyxel mac filtreleme nasıl yapılır

Bilgisayarınızdan boş bir internet sayfası açtıktan sonra adres satırı bölümüne 192.168.1.1 yazarak Enter tuşuna basıyoruz. Karşınıza gelen ekranda,

Zyxel mac filtreleme yapmak istiyorum, zyxel mac filtreleme, zyxel mac adresi, zyxel mac girme, zyxel mac ayarları, zyxel mac filtreleme nerede
  • Kullanıcı adı: admin
  • Parola: 1234
  • Girdikten sonra modemin ara yüzünün içerisine geleceksiniz.
  • Gelen sayfanın alt satırında Ağ ayarları bölmesi olacak buraya giriş sağlıyoruz.
  • Oradan kablosuz bölmesine tıklıyoruz.
  • Mac kimlik doğrulama alanına girişimizi yapıyoruz.
  • İzin ver kutucuğuna tıklayıp alt sekmede bulunan Yeni mac adresi ekle kısmına giriş yapıp gelen ekrana mac adresinizi girebilirsiniz.
  • Bilgisayarların ve telefonlarınızın mac adreslerinizi girmenizle birlikte artık bu mac adresleri haricinde farklı mac adreslerinin girişini bilgisayarınız izin vermeyecektir.
Zyxel mac filtreleme yapmak istiyorum, zyxel mac filtreleme, zyxel mac adresi, zyxel mac girme, zyxel mac ayarları, zyxel mac filtreleme nerede

Reddet alanına tıklayıp oraya bir mac adresi girerseniz o yöntemde giriş yapmasını engelleyecektir. Ama bunun için bağlanan kişinin mac adresini bilip o şekilde işlem yapmanız gerekecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here