Paylaş

ZTE ZXHN H298A modem kurulumu. Almış olduğunuz zte marka modeminin kablosuz ve kablolu ağ ayarlarını yazımızda bulabilirsiniz.

Ülkemizde hemen hemen tüm alt yapı bağlantıları Fiber bağlantıya geçmektedir. Haliyle alınan ya da internet servis sağlayıcısı tarafından bizlere verilen modemlerinde üretimlerin değişimini sağlayabiliyorsunuz. Zte firması tarafından üretimi sağlanan H298A marka modemleri fiber bağlantıyı desteklemektedir. Modemin yeni olmasından ötürü bağlantılarının nasıl yapıldığı ise merak konusudur. Biz de zorluk çeken kullanıcıların böyle bir problemle karşı karşıya kalmaması için ilgili araştırmalarımızı sağladık. Kurulum ayarlarına başlamadan önce ilk olarak modemin kablo bağlantıları doğru şekilde ayarlamak olacaktır. Ana hattan gelen kabloyu modemin WAN ya da ADSL girişine takıyoruz. Adaptör kablosunun bir ucunu prize diğer ucunu da modem arkasındaki girişe takıyoruz. Bunun dışında sarı yada gri bir Ethernet kablosu göreceksiniz. Bu kablonun bir ucunu Lan 1, Lan 2, Lan 3, Lan 4 girişlerinden birine diğerini de bilgisayarınızda bulunan girişe taktıktan sonra işlemlerimize başlayabiliriz.

ZTE ZXHN H298A modem kurulumu

Zte h298a modem kurulumu, Zte h298a modem, Zte h298a şifre değiştirme, Zte h298a şifre nasıl değiştirilir, Zte h298a kablosuz şifreyi değiştirmek istiyorum, Zte h298a kablosuz şifre değiştirme, Zte h298a modem ayarları, Zte h298a kablosuz ağ ayarlarını yapabilmek için girdiğimiz araştırma sonucunda sağlanacak tüm aşamaları sizlere paylaşımını gerçekleştireceğiz.

Zte h298a modem ayarı

Kurulum için yukarıda belirtilen işlemleri sağladıktan sonra bilgisayarınızdan boş bir internet sayfası açıyoruz. Arama satırı alanına 192.168.1.1 yazdıktan sonra enter’a tıklıyoruz. Karşımıza gelen ekranda;

ZTE ZXHN H298A modem kurulumu, zte h298a kablosuz şifre değiştirme, zte h298a kablosuz şifre, zte h298a modem kurulumu, zte h298a modem, zte h298a modem ayarı

 • Kullanıcı adı: admin
 • Şifre: admin olarak giriş gerçekleştiriyoruz.
 • Modem ara yüzüne girdikten sonra gelen ekran da ‘’Genel ağ’’ adı altında bir bölüm göreceksiniz. Buraya tıklayıp açılacak ekranın sol tarafında bulunan ‘’Wan bağlantıları’’ alanına erişim sağlıyoruz.
 • Oradan da ‘’İnternet’’ bölümünü açıyoruz. Burayı açtıktan sonra orta bölümünde,
 • Kullanıcı adı: Bölümüne ise internet servis sağlayıcısı tarafından size verilen kullanıcı adınızı giriyoruz.
 • Şifre: kısmına da yine bağlı bulunduğunuz internet servis sağlayıcısı tarafından verilen şifre bilgilerinin girişini gerçekleştiriyoruz.
 • Bilgiler girildikten sonra alt tarafta bulunan ‘’Uygula’’ butonuna tıklıyoruz.

Zte h298a kablosuz ağ şifre değiştirme

Kablolu ağ ayarlarını yaptıktan sonra kablosuz ağ ayarları için;

 • Üst tarafta bulunan ‘’Kolay menü’’ alanına giriş gerçekleştirerek sol tarafta bulunan ‘’Kablosuz ayarları’’ kısmına erişim sağlıyoruz.
 • SSID(2.4Ghz) bölümünü açtıktan sonra,
 • SSID Adı: bölümüne bir tane Türkçe karakter içermeyen kablosuz ağ adı belirliyoruz.
 • WPA Parola: Alanına da en az 8 en fazla 64 karakterden oluşmak üzere daha öncesinde vermediğiniz bir kablosuz ağ şifresi belirledikten sonra ‘’Uygula’’ butonuna tıklıyoruz.

Ayarları gerçekleştirdikten sonra hem kablolu hem de kablosuz olacak şekilde girişinizi gerçekleştirebilirsiniz. ZTE ZXHN H298A modem kurulumu esnasında bir sorun olursa bize yorumda iletebilirsiniz.

ZTE ZXHN H298A modem kurulumu, zte h298a kablosuz şifre değiştirme, zte h298a kablosuz şifre, zte h298a modem kurulumu, zte h298a modem, zte h298a modem ayarı ZTE ZXHN H298A modem kurulumu, zte h298a kablosuz şifre değiştirme, zte h298a kablosuz şifre, zte h298a modem kurulumu, zte h298a modem, zte h298a modem ayarıZTE ZXHN H298A modem kurulumu, zte h298a kablosuz şifre değiştirme, zte h298a kablosuz şifre, zte h298a modem kurulumu, zte h298a modem, zte h298a modem ayarı

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here