Paylaş

Zte zxhn h168a port açma işlemlerini nasıl sağlayacağınızı ve buna bağlı olarak nerelere giriş yapmanız gerektiğini yazımızda anlatacağız.

İnterneti bizlere getirmekte olan modemlerin kendi içerisinde model ve markaları bulunmaktadır. Siz bunlar içerisinde istediğiniz alıp kullanabilirsiniz. Zte zxhn h168a modemini aldıysanız ve bu modemde güvenlik kamerası veya oyun için port açmak istiyorsanız yapmanız gerekenlere değindik.

Üretimi sağlanan tüm modemlerin ara yüz bilgilerinde port yönlendirme alanı var. Biz ise bu alanı bilemediğimiz ya da göremediğimiz için sorun yaşamaktayız. Sizin için hazırladığımız bu yazımızda almış olduğunuz ürün ile ilgili kapsamlı şekilde yardımcı olacağız. Gerçekleştirilen işlem aşamaları sonrasında ise artık sizde açmak istediğiniz portları çok rahat bir şekilde açabileceksiniz. İşlemlerinize başlamadan önce modemin ile bilgisayarınız arasında sarı ya da gri renkte bir Ethernet kablosunun takılı olması gerekiyor. O yüzden takılı değil ise bu kabloyu takın. Zte zxhn h168a modeminin kurulumu için her şey hazır ise işlemlerinize başlayabilirsiniz.

Zte

zte

Zte modemlerin de kendi içerisinde birçok model ve markası bulunmaktadır. Bunların arasında zxhn h168a modelini kullanıyorsanız port açılımı için bilgisayarınızdan boş bir internet sayfası açın. Adres satırı kısmına ise ‘’192.168.1.1’’ yazdıktan sonra Enter tuşuna basın. Gelen ekranda;

  • Kullanıcı adı: admin
  • Şifre: turktelekom

Olarak yazdıktan sonra ‘’Oturum aç’’ diyerek modeminizin ara yüzünün içerisine giriş yapın. Modeminizin içerisine girişinizi yaptıktan sonra üst sekmeler de bulunan ‘’Genel ağ’’ yazısına dokunun.

Zxhn h168a

zxhn h168a

Zxhn h168a modeminizden portları açmak istiyorsanız eğer genel ağ kısmına geldiğinizde sayfanın sol tarafında bulunan ‘’Güvenlik duvarı’’ alanına tıklayın. Güvenlik duvarına girişinizi yaptığınızda ise üst tarafta ‘’Port yönlendirme’’ yazısına dokunun.

Yeni madde kısmına tıklamanız sonrasında gelen ekrandaki alana açmak istediğiniz port değerlerini girin. Bu bilgilerinizi girdikten sonra artık sorununuzun giderilmiş olması gerekiyor.

Port açma

Zte zxhn h168a port açma

Port açma işlemlerinizi hem görsel hem de yazılı olacak şekilde anlatmış bulunuyoruz. Zte zxhn h168a port açma ayarları için sormak istediklerinizi bizlere yorum alanından iletebilirsiniz. İyi gezintiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here