Paylaş

Zte mf 910 port açma işlemlerini nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız eğer doğru yerdesiniz. İşlemleriniz için nereye giriş yapmanız gerektiğini anlatacağız.

Radyo, güvenlik kamerası ya da oyun gibi işlemlerinizi sağlayabilmeniz için port açma işlemlerinizi sağlamalısınız. Yani siz radyo programı veya güvenlik kameranızı kontrol etmek istiyorsanız modemden port açmalısınız. Zte mf 910 modeminde bu işlemi yapmak istiyorsanız ayarları nereden sağlayacağınızı kontrol edeceğiz.

Port açma işlemleriniz sandığınız kadar zor bir işlem değildir. Ayrıca almış olduğunuz modemlerin her birinde port açma işlemi için var olan bir alan bulunmaktadır. O alana girişinizi yaparak portlarınızı kolay bir şekilde açabiliyorsunuz. Lakin daha öncesinde hiç Zte mf 910 modemini kullanmadıysanız bu modem de port açma işleminin nerede olduğunu bilmemeniz gayet normaldir. Portun açılmasını yapmadan önce ilk bilmeniz gereken ise modemin IP havuzundan, port açmayı yapacağınız cihazının IP verilmesi gerekli olduğudur. Bunları yaptıktan sonra ve açacağınız port değerlerini bildikten sonra işlemlerinize başlayabilirsiniz. Yine port değerlerinizin yanı sıra DVR cihazınızın IP adresini biliyor olmalısınız. Bu IP adresini öğrenebilmeniz için DVR cihazınızın ara yüzünün içerisine giriş yapın. Network alanından ‘’Ayarlar’’ kısmına girin. Burada bulunan IP adresini değiştirip daha sonrasında bir yere not alın. Bunları yaptıktan sonra işlemlerinize başlayalım.

Zte mf 910

zte mf 910

Zte mf 910 modeminizin bilgisayarınıza bir Ethernet kablosu ile bağlı olması gerekiyor. Bu işlemleri sağladıktan sonra modemin ara yüzüne girmelisiniz. Boş bir internet sayfası açın. Adres satırı kısmına 192.168.0.1 yazdıktan sonra Enter diyelim.

  • Şifre; turktelekom yazdıktan sonra ‘’Giriş yap’’ kısmına tıklayın.
  • Modemin ara yüzüne girişinizi yaptıktan sonra gelen ekranın sağ tarafında bulunan ‘’Ayarlar’’ butonuna dokunun.
  • Daha sonrasında sol tarafın altında bulunan ‘’Port yönlendirme’’ alana girin.
  • Gelen ekranda IP adresi kısmına DRV cihazınızın IP adresini yazın.
  • Port aralığı: Bu kısma ise açacağınız port değerlerini girin.
  • Protokol: TDP/UDP olarak seçebilirsiniz.

Port açma

port açma

Port açma ayarlarını yukarıdaki şekilde yaptıktan sonra ‘’Uygula’’ demeniz durumunda tamamlamış olacaksınız. Açtığınız portların denemenizi sağladığınız problemin olmaması gerekiyor.Bu işlemleri sağladığınız ancak portlar açılmadı ise problem DVR cihazınızın IP adresini yanlış girdiğinizden kaynaklanabilir. Her ihtimali kontrol ederek denemeleri yapın.

Zte mf 910 port açma işlemlerinizi bitirmiş bulunuyoruz. Bu aşamada sormak istediğiniz bir yer olursa bize yorumdan iletebilirsiniz.

Zte mf 910 port açma

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here