Paylaş

Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda ZOOM you are unable to join this meeting because you were previously removed by the host hatası için nasıl bir yol izleyeceğinize bakacağız.

Uzaktan eğitimlerin verildiği ZOOM uygulamasında kullanım arttıkça hataların sayısı da çoğalmaya başladı diyebiliriz. Özellikle uygulamanın İngilizce olmasından ötürü bir çok kullanıcı sıkıntı yaşamaktadır. ZOOM için ilgili hata ile karşılaşıyorsanız çözüme yönelik adımların neler olduğuna bakacağız.

ZOOM uygulamanız içerisinde bir hata almanız durumunda bu hatanın hemen Türkçe anlamına ya da hata ile ilgili araştırma sağlamaya başlamalısınız. Başka türlü sorununuza bir çözüm bulamazsınız. Teknolojinin geliştiği bu dönemde yaşanan her türlü sorunlarınız için araştırma yapmanız yeterli olmaktadır. Şimdi isterseniz çözüme yönelik işlemlerinizi gözden geçirelim.

ZOOM you are unable to join this meeting because you were previously removed by the host

ZOOM you are unable to join this meeting because you were previously removed by the host

ZOOM uygulamanız içerisin de belirtilen hatayı almanız sonucunda hata da şunu demektedir. ‘’ daha önce toplantı sahibi tarafından çıkarıldığınız için bu toplantıya katılamıyorsunuz’’ bilgisini veriyor. Bu sizin daha öncesinde toplantı sırasında yetkili kişi tarafından yasaklanıp düşürüldüğünüz anlamına gelmektedir.

Sizin de bildiğiniz üzere uygulamanızı bilgisayarınızdan, telefonunuzdan ya da tabletinizden ücretsiz bir şekilde kullanabiliyorsunuz. Tabi derslerden geri kalmamanız için ihtiyaç haline gelen bu uygulamaya giriş yapamıyor olmanız ister istemez sizin sıkıntıya girmenize neden olacaktır.

Alınan hata neticesinde tekrar nasıl toplantıya katılabilirim? Yönünde de bir araştırma sağlamış olabilirsiniz. Bu aşamada sizin yapmanız gereken tek işlem derste olan arkadaşlarınızdan yardım istemektir. Onlara sizi davet etmelerini isterseniz bu doğrultuda ayarlar devreye alınacaktır.  Harici durumunda giriş işlemi sağlayamazsınız. Arkadaşlarınızın sizi davet ediyor olmasına rağmen giriş yapamıyorsanız eğer bunun çözümü için aşağıdaki adımları kontrol edebilirsiniz.

ZOOM toplantı sahibi tarafından çıkarıldınız

ZOOM toplantı sahibi tarafından çıkarıldınız hatası ile birlikte arkadaşlarınız tarafından davet ediliyor olmanıza karşın hala daha bağlantı kuramıyorsanız uygulamanızı kaldırıp yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz. Tarayıcınızdan giriş yapıyorsanız eğer tarayıcınızı kapatıp yeniden giriş işlemi sağlayabilirsiniz.

Belirtilen bu ayarlarda sonuçsuz kalır ise toplantıyı yapan öğretmenizle görüşme sağlayarak ona yaşamış olduğunuz problemi dile getirebilirsiniz. Hocanızın size davet göndermesiyle birlikte problem giderilmiş olması lazım. Hata almaya devam eder ya da uygulamada farklı bir problem yaşarsanız bize bunu yorumdan bildirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here