Paylaş

Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda ZOOM unable to access microphone ve kulaklık takmadan ses gelmiyor uyarısının gelme nedenlerini sizlere aktaracağız.

ZOOM uygulamasını kullanan kişilerin sayısı fazlalaştıkça uygulamada meydana gelen hataların sayılarında da artışlar görülmektedir. Uygulama içerisinde son zamanlarda ZOOM mikrofonunda meydana gelen hatanın nasıl giderileceği diyenlerin sayısında ciddi bir artış olduğunu söylemek mümkündür.

Ses problemlerinin sürekli olarak yaşanması uygulama içerisinde de sizin sorun yaşamanıza neden verecektir. Aslında tüm uygulamaları indirip açtığımızda bizlere izinleri sormaktadır. Bu izinlere izin verilmemesi halinde böyle aksaklıklar karşılaşılabilmektedir.

ZOOM unable to access microphone ve kulaklık takmadan ses gelmiyor

ZOOM unable to access microphone

ZOOM unable to access microphone şeklinde İngilizce olarak bir uyarı alabilirsiniz. Bu kelimeyi Türkçe ye çevirecek olursak ZOOM mikrofona erişilemiyor olarak göreceksiniz. Aslında almış olduğunuz uyarının da ana kaynağı ZOOM uygulamasını indirdikten sonra açılım sağlarken gelen izinleri onaylamamanızdan kaynaklanmaktadır.

ZOOM uygulamasını bilgisayarınıza, telefonunuzda ya da tabletinize ücretsiz şekilde yükleyebiliyorsunuz. İzin verilmediği sürece kulaklık takmadan ses alamamaya başlayacaksınız. İlk aşamada izin vermediğiniz taktirde daha sonrasında böyle uyarılarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

İzinlerin yeniden gözden geçirilebilmesi için ise yapmanız gereken işlem şudur. İlk olarak telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ alanına giriş gerçekleştiriyorsunuz. Oradan da ‘’Gizlilik’’ bölümüne dokunun. Açılan sayfa da ‘’Mikrofon’’ yazısını bulacaksınız. Mikrofon alanına tıklamanızla birlikte burada tüm uygulamalarda hangi izinlerin verildiğini görebileceğiniz bir sayfa gelecektir. ZOOM ile ilgili bildirim yüksek ihtimalle kapalı durumda olmasından ötürü sağa kaydırarak aktif hale getirebilirsiniz.

ZOOM kulaklık takmadan ses gelmiyor

ZOOM unable to access microphone ve kulaklık takmadan ses gelmiyor

ZOOM kulaklık takmadan ses gelmiyor problemi için yukarıda belirtilen ayarı işleme koymanızla birlikte herhangi bir sorunla karşılaşmayacaksınız. Ancak bütün ayarların aktif durumda olmasına rağmen siz hala aynı sorunu yaşıyorsanız bu durumda tek yapılması gereken uygulamanızı kaldırıp yeniden yüklemek olacaktır.

Yüklemelerinizi bitirmenize rağmen problem devam ediyorsa geriye tek bir işlem kalıyor o da telefonunuz ya da bilgisayarınızda yapmış olduğunuz mikrofon ayarlarıdır. Onları da gözden geçirerek gelen güncelleme var mı yok mu? Bunları kontrol etmenizdir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here