Paylaş

Merhaba arkadaşlar, hazırladığımız yazımızda ZOOM toplantı şifresi nerede bulamıyorum konusunda sizleri bilgilendirerek sorununuzu gidermeye yardımcı olacağız.

Uzaktan eğitimlerin hız kazandığı bu dönemde Üniversiteli öğrencilerin kullanmış olduğu ZOOM uygulaması hakkında detaylı bilgileri vermeye devam ediyoruz. ZOOM toplantı şifresi nerede bulamıyorum diyen biriyseniz olması gereken yerdesiniz.

  • Toplantı planladığınızda toplantıya katılacak olan kişilere şifrenizi vermediğiniz sürece sorun yaşayabilirsiniz.
  • O yüzden bu şifrenin nerede olduğunu ayrıntılı bir şekilde size sunacağız.

ZOOM toplantı şifresi nerede bulamıyorum

ZOOM toplantı şifresi

ZOOM toplantı şifresi nedir? Bu her seferinde değişen bir şifredir. Siz toplantı planladığınızda planlamış olduğunuz bu toplantı için şifreyi karşı tarafa vermediğiniz durumda sorun yaşayabilirsiniz. Uygulama İngilizce olmasından ötürü şifre gözünüzden kaçmış olabilir.

  • Öğretim üyesiyseniz eğer öğrencilerinize vermiş olduğunuz toplantı saatinde öğrencilerin tam o saatte katılım sağlaması için şifreyi de vermeniz gerekiyor.
  • Şifreyi nerede bulacağınızı ise beraber inceleyeceğiz.
  • Uygulamanızın içerisine giriş yapın.
  • Alt tarafta bulunan ‘’Meet & Chat’’ alanına dokunun.
  • Gelen ekranda ‘’Schedule’’ alanına tıklayın.
  • Buraya tıklamanız ile birlikte orta kısımda ‘’Password’’ yazısını göreceksiniz.
  • Onun karşısındaki şifreyi toplantı planladığınızda öğrencilerinize ya da katılımcılarınıza vermeniz gerekiyor.

ZOOM toplantı şifresi bulamıyorum

ZOOM toplantı şifresi nerede bulamıyorum

ZOOM toplantı şifresi bulamıyorum diyorsanız eğer bahsettiğimiz alana girmeniz yeterlidir. Ben buraya girdim ancak şifre filan yok diyorsanız muhtemelen ayar kapalı durumda olabilir. Ayarı aktif duruma getirebilmeniz için Password yazısının üzerindeki tik işaretini aktif duruma getirin.

Şifre bilgilerinizi tüm bu işlemlere rağmen göremiyorsanız uygulamanıza nereden bağlanıyorsanız ondan kaldırıp yeniden yükleyin. İşlemi sağlamanız ile birlikte sorun yaşanmaya devam ederse bunu bize yorum kısmından bildirebilirsiniz.

Normalde toplantı şifrenizin karşınıza gelmesinin bir diğer nedeni ise internet bağlantınızın yavaşlığı ile alakalıdır. Bağlantılarınızı gözden geçirin. Mobilden bağlıysanız wifiye, wifiden bağlıysanız mobile bağlanarak ayrı ayrı denemelerinizi gerçekleştirin.

Tüm denemelerinizi yapıyor olmanıza karşın yine şifreniz gözükmüyor ise farklı bir cihazdan hesabınıza giriş yapmayı deneyin. Onda şifre geliyor sizde gelmiyorsa sizin telefonunuzun ayarları ile ilgili bir sorun olabilir. Ya da bilgisayarınızdan kaynaklı sorun yaşıyorsunuzdur. Güncelleme gelmişse cihazınıza onu devreye alıp işlem sağlayın.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here