Paylaş

Kıymetli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz yazımızda ZOOM toplantı şifresi istemesin sormasın isteyenler için hangi adımları sağlamanız gerektiğine değindik.

COVİD-19 virüsünün ülkemizde yaygınlaşması ile birlikte sıkı önlemler ise anında devreye girmiş durumdadır. Eğitimlerin uzaktan yapılması ise buna en güzel örneklerden bir tanesidir. Uzaktan eğitim uygulaması içerisinde en sık kullanılan uygulama ise ZOOM uygulamasıdır. ZOOM toplantı şifresi istemesin sormasın istiyorsanız bunu nasıl ve nereden ayarlayacağınıza birlikte bakacağız.

  • Toplantı planladığınızda bu planlama işlemleriniz için şifre sorulmasın istiyorsanız uygulamanızın içerisinden bu ayarı kapalı duruma getirmelisiniz.

ZOOM toplantı şifresi istemesin sormasın

zoom toplantı şifresi kapatma

ZOOM toplantı şifresi çıkmasın istiyorsanız bunun için bazı ayarlarınızı devreye almanız gerekiyor. Uygulamanızın kendi içerisinde bulunan ‘’Gerekli toplantı şifresi’’ alanını kapalı durumda getirmelisiniz. İngilizce olarak kullandığınız uygulamada bu alanı hemen görmeniz mümkün değildir. Bizde bunu bildiğimizden ötürü ilgili ayarların nereden sağlanacağını detaylandırdık.

  • ZOOM uygulamanızın içerisine giriş gerçekleştirin.
  • Uygulama girdikten sonra alt tarafta yer alan ‘’Meet & Chat’’ alanına dokunun.
  • Seçenekler arasında bulunan ‘’ Schedule’’ kısma tıklayın.
  • Açılan sayfada ‘ Required meeting password’’ yani ‘’Gerekli toplantı şifresi’’ yazısını göreceksiniz.
  • Buradaki tik açık olduğu sürece toplantı şifresi isteyecektir. Siz istemesin istediğinizden dolayı bu tiki sola kaydırıp kapalı duruma getirin.
  • Yapmış olduğunuz bu ayar ile birlikte artık toplantı şifresi istenmeyecektir.
  • Ben bunu yapıyorum ancak ayarlar devreye girmiyor diyorsanız aşağıdaki yöntemleri işleme alabilirsiniz.

ZOOM toplantı şifresini kapatma

ZOOM toplantı şifresi istemesin sormasın

ZOOM toplantı şifresini kapatma işlemleri için bahsettiğimiz alandan ayarlarınızı sağlayabilirsiniz. Bu ayarları devreye almanıza karşın yine de toplantı şifresi istiyorsa ayarları sağladığınız esnada bağlantınız kopmuş olabilir. ZOOM uygulaması internet üzerinden çalışan bir uygulama olduğundan ötürü bağlantınız yok ise yaptığınız ayarlar geçerli kılınmayacaktır.

Bağlantılarınızı gözden geçirdiniz bu alanda herhangi bir problem görünmüyor ise uygulamanızı kaldırıp yeniden yüklemesini yaparak aynı ayarları tekrar işleme koyun. Sağlanan tüm bu ayarlar sonucunda artık toplantı şifresini kapatmış olacaksınız. ZOOM uygulamanız hakkında sormak istediğiniz veya merak ettiğiniz farklı hususlar varsa bunu bize yorum alanından bildirmeniz yeterli olacaktır. İyi gezintiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here