Paylaş

Değerli arkadaşlar, yayınlayacağımız bu yazımızda ZOOM toplantı planla nerede bulamıyorum diyen kullanıcılarımız için gerekli olan bilgileri sizinle paylaşacağız.

Ülkemizde COVİD-19 salgınının yaygınlaşması ile birlikte büyükşehirlerimizde sokağa çıkma yasağı başlamış durumdadır. 31 büyükşehirde hafta sonları dışarı çıkma yasağı gelmiştir. Hal böyle olunca da eğitimlerin yarıda kalmaması için öğretim üyeleri uzaktan eğitim vermeye başlamıştır. ZOOM uygulaması da bu bağlamda en çok tercih edilen uygulamalar arasındaki yerini almış durumdadır. ZOOM toplantı planla nerede bulamıyorum diyen kişilere özel hazırladığımız yazımızda sizlerde artık toplantılarınızı sorunsuz şekilde planlayabileceksiniz.

  • Toplantı planınızı hazırladıktan sonra artık öğrencileriniz ile o an itibariyle eğitimlerinizi verebileceksiniz.
  • Bu alanın nerede olduğunu ve nasıl planlama yapacağınızı adım adım olacak şekilde aktaracağız.

ZOOM toplantı planla nerede bulamıyorum

zoom toplantı planla

ZOOM toplantı planla gözükmüyor diyen biriyseniz muhtemelen ilgili ayarın nerede olduğunu bulamamışsınızdır. Bu da ister istemez sizi anlık paniğe sokmuş olabilir. Şimdi toplantının planlanabilmesi için sırası ile yapılacak işlemleri paylaşacağız.

  • İlk önce ZOOM uygulamanızın içerisine giriş gerçekleştirin.
  • Uygulamanıza girişinizi yaptıktan sonra ‘’Meet & Chat’’ alanına dokunun.
  • Buradan da ‘’Schedule’’ alanına giriş geçekleştirin.
  • Açılan sayfada ‘’Schedule Meeting’’ yani ‘’Toplantı planla’’ sayfasına ulaşmış olacaksınız.
  • Karşınızdaki ekranda toplantınızın planlamasını sağlayabilirsiniz.
  • Toplantı planını siz belirttiğimiz alana girdiğinizde göremiyorsanız bununla ilgili nedenleri sizinle paylaşacağız.

ZOOM toplantı planla bulamıyorum

ZOOM toplanti planla nerede bulamiyorum

ZOOM toplantı planla bulamıyorum sorunu için yukarıdaki alana gelmeniz ile birlikte bu ayarı görmüş olmanız gerekiyor. Ancak bir nedenden dolayı buradaki ayarı göremiyorsanız bunun için yapmanız gereken işlem aşamalarından bahsedeceğiz.

Öncelikle uygulamanıza tam anlamıyla girişinizin yapıldığından emin olun. Yani giriş bilgilerinizin doğruluğundan emin olmalısınız. Şayet girişinizde bir problem yok ise bu durumda internet bağlantınızı kontrol edin.

Yavaşlık ya da donmadan dolayı Meet & Chat alanı gelmediği için ‘’Toplantı planla’’ ekranına ulaşamıyor olabilirsiniz. Bağlantılarınızı da kontrol ettikten sonra yine durum düzelmiyorsa uygulamanızı kaldırıp yeniden yükleyin. Ve bağlandığınız cihazı kapatıp tekrar açın.

Bahsettiğimiz bu ayarlar ışığında artık toplantı planla alanı karşınıza gelmiş olması gerekiyor. ZOOM uygulaması ile ilgili karşılaştığınız diğer sorunları bize yorum alanından ulaştırabilirsiniz. İyi gezintiler dileriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here