Paylaş

Değerli arkadaşlar, yayınladığımız bu yazımızda ZOOM titreşimi açma açamıyorum diyenler için ayarları nereden yapacağınızı yazımızda konu aldık.

Corona virüsü sonrasında eğitimlere Mayıs sonuna kadar ara verilmiş durumdadır. Üniversiteli öğrenciler için uzaktan eğitimlerin verildiği ZOOM uygulaması ise 200 Milyon kullanıcıya ulaşmış durumdadır. Uygulamada kitle çoğaldıkça sorunlarda meydana gelmeye başlamıştır. ZOOM titreşimi açma açamıyorum diyorsanız doğru yerde olduğunuzu bilmenizi isteriz.

  • Uygulama içi titreşimleri aktif duruma getirebilmeniz için hangi ayarların gözden geçirilmesi gerektiğine beraber göz gezdireceğiz.

ZOOM titreşimi açma açamıyorum

zoom titreşimi etkinleştirme

ZOOM titreşimi etkinleştirme işlemlerini yine uygulamanın kendi içerisinde sağlayabilirsiniz. Elbette bunun için telefonunuzun titreşiminin kapalı durumda olmaması gereklidir. Ancak telefonun titreşimi açık diye ZOOM uygulamasının da titreşimi otomatik olarak açık olmuş sayılmıyor.

ZOOM uygulama içi titreşimi aktif duruma getirebilmeniz için öncelikle uygulamanıza giriş gerçekleştirin. Sayfanın altında bulunan ‘’Settings’’ yazısına dokunun. Buraya dokunduktan sonra ‘’Chat’’ bölümüne tıklayın.

Karşınıza gelen ekranda ‘’In-App vibrate’’ yazısını sayfayı aşağıya doğru çekince göreceksiniz. Yani uygulama içi titreşim yazısını görmüş olacaksınız. Yüksek ihtimalle burası sizde kapalı konumdadır. Sola kaydırıp aktif duruma getirmeniz ile beraber titreşim özelliği etkin hale getirmiş olacaksınız.

Siz bu ayarı belirttiğimiz yerden yapıyor olmanıza rağmen sorun yaşamaya devam ederseniz farklı bir alanda problem olmuş olabilir.

ZOOM titreşimi açamıyorum

ZOOM titreşimi açma açamıyorum

ZOOM titreşimi açamıyorum problemi ile alakalı değindiğimiz ayarları işleme koyuyor olmanıza karşı titreşim devreye girmiyorsa uygulamayı kaldırıp yeniden yükleyin. Ve tekrar aynı işlemleri deneyin. Yüksek ihtimalle artık titreşimin işleme girmiş olması lazımdır.

Farklı bir cihazdan kendi hesabınıza girerek deneme sağlayın. Yaptığınız bu denemede diğer cihazdan titreşim çalışıyor sizin cihazınızda çalışmıyorsa telefonunuzun titreşim ayarlarını gözden geçirin. ZOOM uygulamanızda ki titreşim sorununu bu şekilde çözüme kavuşturabilirsiniz. Diğer sorunlarla ilgili ise daha öncesinde hazırlamış olduğumuz yazılarımıza göz atarak sorununuzu giderebilirsiniz.

Bunların haricinde farklı bir problem yaşıyorsanız bunu da bize yorum alanından bildirmeniz yeterliliğini koruyacaktır. ZOOM uygulaması COVİD-19 virüsünden sonra en gözde uygulamalardan biri haline geldi. Uygulama ücretsiz olmasından ve uzaktan eğitimlerin sorunsuz verilmesinden ötürü bu kadar ilgi odağı haline geldi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here