Paylaş

Kıymetli arkadaşlar, yayınladığımız bu yazımızda ZOOM profil resmini kaldırma kaldıramıyorum diyorsanız düzeltmeleri nasıl yapacağınıza birlikte bakacağız.

Zor zamanlardan geçtiğimiz bu dönemlerde eğitiminizden geri kalmayın diye uygulamalar imdadımıza yetişmiş durumdadır. Uzaktan eğitimlerin verildiği ZOOM uygulaması ile ilgili var olan işlemleri sizlere paylaşmaya devam etmekteyiz. ZOOM profil resmini kaldırma kaldıramıyorum şeklinde gelen soruların arttığını gözlemledik. Profile koymuş olduğunuz resmi devamında nasıl geri çekeceğinize birlikte bakacağız.

  • Profil resminin sorunsuz şekilde kaldırılabilmesi için hangi adımları izlemeniz gerekiyor hepsini sizlere sunacağız.

ZOOM profil resmini kaldırma kaldıramıyorum

zoom profil görünmesin

ZOOM profil fotoğrafım görünmesin istiyorsanız muhtemelen daha öncesinde profil resmi eklemişsinizdir. Profil resmi eklemeyen biriyseniz zaten profil fotoğrafınız görünmeyecektir. Ancak eklediğiniz yerden kaldırmaya çalıştığınızda fotoğraf kalkmıyor ise buna etki eden nedenleri inceleyeceğiz.

  • Uygulamanıza girdikten sonra sağ alt kısımda yer alan ‘’Settings’’ yani ‘’Ayarlar’’ bölümüne giriş yapın.
  • Açılan ekranın üstünde göreceğiniz isim soy isim bilgisinin üzerinde dokunun.
  • Profile foto yazan yazının karşısındaki resme tıklayıp yeni bir resim koyabilir ya da mevcut resmi kaldırabilirsiniz.
  • ZOOM profil fotoğrafınızın kaldırılmasını bu şekilde sağlayabilirsiniz.

ZOOM profil resmini kaldıramıyorum

ZOOM profil resmini kaldirma kaldiramiyorum

ZOOM profil resmini kaldıramıyorum sorunu için bahsettiğimiz işlemleri yapmış ancak bu işlemlerin devreye girmemiş olması gerekiyor. Peki bu ayarlar neden devreye girmez? Asıl önemli olan soru bu bence.

Ayarlarınızın devreye girmeme nedeni uygulamanızın internet üzerinden çalışan bir uygulama ile alakalı olmasıdır. İnternet bağlantınızın kesik olduğu bir anda siz bu işlemi yaptıysanız profil resmi yine değişmeyecek yani kalkmayacaktır. Dolayısıyla bağlantılarınızın gözden geçirilmesi gerekiyor.

Bağlantılarınızda bir problem yok ise android telefon kullanıyorsanız eğer sırası ile ; ‘’Ayarlar>Uygulamalar>ZOOM>Verileri temizle ve ön belleği sil’’ diyerek işlemlerinizi bitirebilirsiniz.

Bağlı olduğunuz cihazdan uygulamanızı kaldırıp yeniden yükleyerek o cihazınızı kapalı konuma getirin. ZOOM uygulamasındaki profilin kaldırılma işlemleri yaptığınız bu işlemler sonucunda giderilmiş olması gerekiyor.

Uygulamada profil resminin kaldırılmaması probleminin dışında farklı merak ettiğiniz bir husus bulunuyorsa bunu bize yorum alanından bildirebilirsiniz. Her türlü konuda sizlere yardımcı olacağımızı unutmamanızı istiyoruz. Bir sonraki yazıda görüşmek dileğiyle.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here