Paylaş

Merhaba arkadaşlar, yayınladığımız bu yazımızda ZOOM profil ayarı nerede bulamıyorum sorununuza çözüm için neler yapmanız gerektiğini anlatacağız.

Dünya genelinde meydana gelen salgın ülkemizde de etkisini geçte olsa göstermiş durumdadır. Büyük şehirlerimizde sokağa çıkma yasağı ile birlikte hepimiz evlerimizde kalmaya devam ediyoruz. Tabi bu aşamada eğitimimize ise uzaktan devam etmekteyiz. ZOOM uygulaması ise bu eğitimi en iyi öncülük eden uygulamalar arasındaki yerini almış durumdadır. ZOOM profil ayarı nerede bulamıyorum diyorsanız üzülmenize gerek bulunmamaktadır. İşlemleri nereden ve nasıl yapıldığı tek tek kaleme aldık.

  • Uygulamanın İngilizce olmasından dolayı sizler bu alanda sorunlarla karşılaşıyorsunuz. İngilizce olmasa Türkçe olsa bu kadar zorluk çekeğinizi düşünmüyoruz.
  • Şimdi isterseniz profiliniz ile ilgili ayarların hangi bağlamda ele alınacağını birlikte kontrol edelim.

ZOOM profil ayarı nerede bulamıyorum

zoom profil ayarı

ZOOM profil ayarı bende yok demenizi anlayışla karşılıyoruz. Çünkü böyle bir seçenek gerçekten ilk başta göze çarpmamaktadır. Bazılarınız ise belirttiğimiz alana geldiklerini ancak yine profil bilgilerinin karşılarında olmadıklarını bildirmektedir. Hepsini tek tek inceleyip çözümü sağlayacağız.

  • Telefonunuza ya da bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz uygulamanın içerisine giriş yapın.
  • Uygulamaya girişinizi gerçekleştirdiğinizde ise alt kısımda yer alan ‘’Settings’’ alanına tıklayın. Burası aynı zamanda sizin ‘’Ayarlar’’ bölmenizdir.
  • Açılan ekranın üst tarafında bulunan isim soy isminizin yanındaki fotoğrafa dokunun.
  • Artık gelen ekranda profiliniz ile ilgili tüm ayarları görebilirsiniz.
  • Resim ekleme kaldırma ya da isim düzenleme ayarlarınızın tamamına buradan ulaşabilirsiniz.
  • Açılan ekranda hiçbir seçenek görünmüyorsa bunun farklı nedenleri bulunuyor. Bunlar nedir diye merak ediyorsanız hepsini aşağıda bulabilirsiniz.

ZOOM profil ayarı bulamıyorum

ZOOM profil ayari nerede bulamiyorum

ZOOM profil ayarı bulamıyorum nedenlerinden birisi ise uygulamanızın güncel olmamasından kaynaklıdır. Uygulamanızı güncel hale getirebilmenizin en kolay yöntemi ise kaldırıp yeniden yükleme sağlayın. Yaptığınız işlem sonucunda uygulamanız kısa süre içerisinde güncellenip ve bu ayarları size sunmaya başlayacaktır.

Bazen de internet kaynaklı problemlerden dolayı sorun yaşanabilmektedir. Dolayısıyla mobilden bağlıyorsanız wifiye, wifiden bağlanıyorsanız mobile bağlantı kurarak deneme gerçekleştirin. Uygulamanızı telefonunuzdan kaldırıp yeniden kurun. Denemeleriniz sonucunda tekrardan ZOOM uygulamanıza girerek aynı yere gelip bakın. ZOOM hakkında merak ettiğiniz diğer hususları bize yorumdan bildirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here