Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda ZOOM Personal Meeting ID değiştirme işlem aşamalarının nereden yapılacağı konusunda sizi bilgilendireceğiz.

ZOOM uygulaması korona virüs sonrasında en popüler hale gele platformlardan birisi haline gelmiştir. Uzaktan eğitimlerin verildiği uygulamada merak edilen konular ise aktif olacak şekilde araştırılmaktadır.  ZOOM Personal Meeting ID değiştirme aşamalarını nasıl sağlanacağına beraber göz gezdireceğiz.

Öncelikle Personal Meeting ID Türkçe anlamı Kişisel Toplantı Kimliği olmasından ötürü bunu sadece özel görüşmelerinize istinaden kullanmanızda fayda vardır. Yani öğrencileriniz için bu ID bilgilendirmesini iletiyor olmanız gerekmektedir. Şayet bu ID herkes tarafından bilinmesi durumunda toplantılara farklı kişilerde katılabilir. Bu da sizin istediğiniz bir işlem olmayacaktır.

ZOOM Personal Meeting ID değiştirme

ZOOM Personal Meeting ID değiştirme

ZOOM Personal Meeting ID her ZOOM uygulaması kişiye tanımlanmaktadır. Yani siz ZOOM uygulamasını telefonunuza, bilgisayarınıza ya da tabletinize kurmanızla birlikte üyelik işlemlerinizi tamamladığınızda 10 haneli olan ID’ye sahip olacağınızı bilmenizde fayda bulunmaktadır.

Bu sizin kimliğiniz gibi düşünebilirsiniz. Toplantı oluşturduğunuzda karşı tarafın o toplantıya katılabilmesi için bu toplantı ID bilgilendirmesini biliyor olması gerekmektedir. Kişisel görüşmeler için kullanılan bu 10 haneli ID değiştirme ve yerine farklı bir ID yapılandırması sağlamak isteyebilirsiniz. Yalnız şunu da belirtmekte fayda bulunmaktadır. İş toplantılarınız için kullanıyor olması gereken ID ise 9 hanelidir.

ID değiştirme işleminin sağlanabilmesi için ilk olarak ZOOM uygulamasına giriş işlemi sağlayın. ZOOM uygulamanıza girişinizi sağladıktan sonra ‘’Profile’’ seçeneğine dokunun. Ve oradan da ‘’Personal Meeting ID’’ butonuna tıklayın. Önce ‘Show’’ sonra ise ‘’Edit’’ seçerek işlem sağlayın. İşlemin devamında ise 10 haneli benzeri olmayan bir ID belirleyin. Ayarlarınızı bitirmek için ise ‘’Save Changens’’ seçeneğine dokunun.

ZOOM ID değiştirme işlemi esnasında hata alan kullanıcılar bu hata ile ilgili araştırma içerisine girmektedir. Aslında bu konuyu araştırmadan önce ilk araştırılması gereken husus ise ücretli olup olmadığını bilmektir. ID değiştirme işlemini ZOOM uygulamasına ücretli Abone olan kişiler sağlayabilmektedir.

Siz ZOOM uygulamasını ücretsiz kullanıyorsanız eğer bu ID bilgilendirmesini değiştiremez ya da verilen ID haricinde farklı bir ID tanımlaması sağlayamazsınız. ID değiştirme konusunun dışında farklı bir sorun yaşarsanız bize bunu yorum alanından bildirmeniz yeterli olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz